Де взяти гроші для бізнесу

Колишні продавці, швачки, водії, а тепер безробітні можуть розпочати власний бізнес. Для «розкрутки» у центрах зайнятості пропонують одноразову допомогу. Її розмір визначають кожному безробітному індивідуально.



Однак, охочому отримати кошти на бізнес варто пам'ятати, що йому доведеться виконати низку вимог. Так, майбутній підприємець має прослухати двотижневі курси, на яких викладають “Менеджмент малого підприємництва”. Окрім того, треба написати бізнес-план і захистити його двічі: спочатку - в навчальному закладі, згодом – перед комісією центру зайнятості.
Позбутися статусу безробітної і стати бізнес-леді спробувала тернополянка Наталя. До цього кроку її підштовхнули в центрі зайнятості. Жінці сподобалося, що зареєструватись підприємцем вона зможе без зайвого клопоту.
– Спеціаліст із центру зайнятості підрахував, що я зможу отримати щонайменше 3 тис. грн, – каже пані Наталя. – Звісно, цих коштів недостатньо, щоб з нуля розпочати власну справу. Однак вважаю, що навіть від такої незначної допомоги не варто відмовлятися.
Жінка жалкує лише про одне, що на той час, коли вона «ставала на біржу» для того, щоб отримати першу грошову допомогу потрібно було чекати три місяці. Тепер для цього достатньо лише місяця.
Визначитися із вибором напрямку бізнесу допомагають спеціалісти “біржі”. Для безробітних вони влаштовують семінари, надають консультації.
– Навчання проводимо за рахунок центру зайнятості, – розповідає директор Тернопільського обласного центру зайнятості Борис Довжук. – Окрім того, ми нараховуємо стипендію безробітним та оплачуємо їхнє проживання в гуртожитку або відшкодовуємо кошти на проїзд.
Знання, необхідні для відкриття власної справи, разом із пані Наталею на курсах «Менеджмент малого підприємництва» здобув різьбяр-декоратор Сергій Мартинюк із Ланівців.
Я відкриваю власну столярну майстерню, – каже чоловік. – Наразі буду працювати сам, але сподіваюся через рік найняти робітників.
Хоч допомогу чоловік отримає невелику, однак пан Мартинюк сподівається уникнути паперової тяганини і швидше зареєструватись приватним підприємцем.
Розмір одноразової допомоги залежить від середньої зарплати в області, – пояснив Борис Довжук. – Тому житель Тернопілля отримує набагато меншу допомогу, аніж киянин. У столиці ця сума може сягати навіть 30 тис. грн. Тоді як для тернополяна “планка” — 12 тисяч.
Для того, щоб отримати одноразову допомогу достатньо подати до центр зайнятості, де зареєстрований безробітний, заяву про надання допомоги і бізнес-план. Комісія має визначити, чи здатна людина займатися підприємницькою діяльністю, чи ні.
Остаточне рішення про одноразову виплату одноразової допомоги на підставі рішення комісії, за словами пана Довжука, приймає директор відповідного центру зайнятості.
Упродовж десяти днів безробітний має надати завірену нотаріусом копію свідоцтва про державну реєстрацію його як суб’єкта підприємницької діяльності, а в разі створення юридичної особи, необхідно подати й установчі документи, - пояснюють фахівці. - Розмір одноразової допомоги нараховують у розмірі річної допомоги.
Якщо ж людина вже отримала частину допомоги, то їй виплачують залишок. Ці кошти надходять із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
До речі, безробітний може зареєструватися як підприємець, отримати гроші і не знати біди… Однак на цьому процес не завершується, попередили працівники “біржі”, бо є ще податкова і Пенсійний фонд, де потрібно зареєструватися у 10-денний термін. Причому податки їм треба сплачувати щонайменше півроку. Тобто забути про все та розтринькати кошти з допомоги вам не дозволять - їх доведеться віддавати через суд.

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад