Помилки, яких краще уникати, поки ви на випробувальному терміні
У випробувального терміну не тільки назва неприємна, це досить непростий період: потрібно і себе зарекомендувати як хорошого та відповідального співробітника, і зрозуміти, що являє собою компанія, у якій ви вирішили працювати.
Безумовно, ніхто не застрахований від помилок у цей час, але мінімізувати їхню кількість під силу кожному.
Неспішність
Усі ми різні: одні входять в курс справи вже за декілька днів, іншим знадобляться тижні, а може й навіть місяці. Безумовно, під час випробувального терміну від вас не чекають трудових подвигів. Розумний роботодавець завжди дасть час на адаптацію та розкриття особистого потенціалу. Однак затягувати не варто.
Приступайте до своїх безпосередніх обов’язків якомога швидше. Намагайтеся бути максимально активним, а коли щось незрозуміло – запитуйте у колег, вони рідко коли відмовляють новачку в допомозі, адже ви робите одну справу.
Небажання адаптуватися
Нерідко знаходяться новачки, які допускають іншу крайність – ігнорують важливість адаптації на новому місці і несуть в чужий монастир свій статут. Ви вже не можете чинити й діяти так само, як і на попередньому місці роботи.
Якщо в перші три місяці співробітник не знайшов розуміння та підтримки у свого керівника, майбутня ймовірність конфліктів дуже висока.
Звісно, кожен співробітник привносить в компанію якісь зміни та впливає на її роботу. Але не варто під час випробувального терміну критикувати якісь робочі процеси та надто відстоювати свою думку. Для цього будуть більш влучні моменти.
Замкнутість
Мова не про те, що потрібно з усіма «дружити». З іншого боку, занурившись в роботу з головою, не забувайте про спілкування з колегами, не бійтеся ставити їм запитання. Поширена помилка в перші дні – відгородитися від колективу та чекати, поки сусіди по кабінету самі почнуть з вами спілкуватися, запрошувати на обід, про щось розпитувати.
Спробуйте знайти золоту середину між настирливістю і доброзичливою відкритістю, яка дозволить вам комфортно влитися в колектив.
Поведінка
Не варто розбавляти робочий час соціальними мережами, постійними особистими дзвінками та перекурами. Менше цікавтеся балаканиною, а більше уваги приділяйте роботі.
Якщо у вас ще не обладнане робоче місце, не вважайте, що робота вас поки не стосується. Не потрібно чекати, коли хтось вам все розповість і дасть завдання – самі проявляйте ініціативу. Тоді позитивне рішення щодо вашої кандидатури не змусить на себе чекати.
Відгули, додаткові вихідні та запізнення
Хвороба дитини, труби, що прорвали, автомобільна аварія – вагомі приводи для того, щоб відпроситися з роботи. Але не забувайте, що під час випробувального терміну ви перебуваєте під пильною увагою, і декілька відгулів за короткий проміжок часу не додадуть вам балів.
Те саме стосується і запізнень. Навіть незначні затримки ставлять під сумнів ваші організаційні здібності. Якщо ви все ж запізнюєтеся, переконайтеся в тому, що ваш керівник попереджений, а причина – поважна. Зараз важливо показати свою працездатність і бажання бути частиною нової компанії.
Продовжувати шукати роботу
Буває, що після виходу на нове місце ви забуваєте приховати своє резюме. А іноді залишаєте свої дані навмисно – на випадок, якщо трапиться щось цікаве. Але ці «завбачливі» працівники не розуміють, що HR-служба в новій компанії може наштовхнутися на це резюме й зробити відповідні висновки.
Незалежно від того, задоволені ви новим роботодавцем чи ні, пам’ятайте, що потрібно дати час і собі, і компанії, щоб зрозуміти, чи підходите ви один одному. Ситуація на новому місці змінюється з кожним днем. Якщо на другий тиждень роботи ви на емоціях розмістите своє резюме у відкритих джерелах, то позбавите себе шансу в разі зміни ситуації залишитися в компанії і заручитися довірою керівника.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...