Де знайти сили, щоб влитися в роботу після тривалих вихідних або відпустки
У всіх явищ є два боки — так і довгі вихідні або відпустка, крім такого довгоочікуваного відпочинку та розслаблення, приносять нам стійке небажання повертатися до робочих обов’язків. А оскільки зараз багато хто продовжує працювати з дому, налаштуватися на продуктивність стає ще складніше.
Якщо вам, як і нам, важко стати до роботи після кількох днів відпочинку, спробуйте зробити ось що.
Добре виспіться і смачно поснідайте
До нового робочого тижня після довгого відпочинку потрібно готуватися заздалегідь — в останній вихідний перед виходом на роботу:
- Неспішно завершіть всі домашні справи. Бажано, звичайно, не відкладати всю роботу по дому на останній вільний день, а тільки закінчити те, що не встигли за вихідні.
- Приготуйте або купіть що-небудь смачненьке на сніданок. На наступний день вам буде набагато легше піднятися з ліжка, якщо ви будете знати, що вас чекає свіжий фруктовий салат, новий сорт кави або каша з горіхами та сухофруктами 😉
- Увечері розслабтеся — прийміть ванну, подивіться хороший фільм, почитайте книгу, поспілкуйтеся з сім’єю.
- Лягайте спати раніше. Само собою, що за довгі вихідні графік сну міг збитися, тому постарайтеся відправитися до ліжка на 1-2 години раніше, ніж зазвичай. А щоб краще засиналося, можна випити трав’яний чай або склянку теплого молока з медом.
Вранці першого робочого дня обов’язково смачно і ситно поснідайте. Вдягніть те, що подобається і в чому вам зручно. Постарайтеся звести фактори, що відвертають від роботи, й приводи для поганого настрою до мінімуму.
Згадайте, за що ви любите свою роботу
Гостре небажання ставати до виконання своїх обов’язків і навіть ідея звільнитися після довгих вихідних або відпустки виникає у 85% людей, стверджують психологи. Вони навіть запропонували визначення цього стану — «поствідпустковий синдром». Уникнути депресивного настрою в перший робочий день допоможе позитивне мислення. Вам потрібно зосередитися на тому, чим вам подобається ваша робота, і згадати, за чим ви сумували вихідними.
Пропонуємо вранці перед роботою, за сніданком, наприклад, зіграти в гру «5 речей, які я люблю у своїй роботі»: просто перераховуйте все, що спаде на думку, або візьміть аркуш і запишіть.
До гри можна залучити ваших домашніх і навіть влаштувати змагання, хто згадає більше приводів любити роботу. Переможених не буде.
Почніть робочий день з планування
Очікувано, що в перший робочий день на вас звалиться багато нових завдань, а «хвостики», які залишилися з минулого тижня, за довгі вихідні доростуть до «хвостищ». І щоб ця купа завдань не демотивувати вас, застосуйте до них найдієвішу зброю початку нового тижня — планування. Саме цим і потрібно зайнятися першочергово.
Радимо не переоцінювати свої сили й не розписувати завершення всіх завдань на перший же робочий день. Найімовірніше, після відпочинку вам потрібен буде час, щоб розгойдати свою продуктивність. Краще планувати на два-три дні вперед.
Відкладіть важливі зустрічі та рішення
Якщо це можливо, під час складання плану роботи не ставте найважливіші справи на перший робочий день. Ваша продуктивність і зосередженість зараз нижча, ніж зазвичай. Тому почекайте з ухваленням значущих рішень, зустрічами з ключовими партнерами або обговоренням великого проєкту, поки не прийдете в норму або хоча б не наблизитеся до неї.
Робіть перерви
Хочете ви того чи ні, але в перший робочий день після декількох вихідних ви будете перериватися на те, щоб перевести подих, частіше, ніж зазвичай. Мозок просто ще не ввімкнувся на повну потужність і вимагає більш частих перезавантажень. Боротися з цим складно і, в принципі, марно, тому спробуйте контролювати паузи.
Самі вирішуйте, коли вам пора перерватися на 10 хвилин і відпочити.
Використовуйте маленькі перерви з користю: поговоріть з колегами про те, як пройшли вихідні (можна по відеозв’язку), влаштуйте короткий перекус, розімніться — прогуляйтеся офісом або квартирою, якщо працюєте з дому, погортайте соцмережі (тільки не захоплюйтеся).
Сподіваємося, ці поради допоможуть вам подолати всі перепони першого, другого і навіть третього робочого дня після тривалого відпочинку. І не забувайте, у вас є як мінімум 5 причин любити свою роботу, тож уперед, до нових досягнень!
Джерело: https://www.work.ua/articles/work-in-team/2533/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11001
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26813 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...