Нічого не встигаю: як боротися з пожирачами часу
Всі ми неодноразово чули, а то і говорили фразу: «Я нічого не встигаю!».
Здебільшого ви потрапляєте в обставини авралу, коли не знаєте, за що хапатися та як з усім справитися, зовсім не через надмірне завантаження роботою. Корінь всіх наших проблем ховається у невмінні правильно організувати час. Ось найдієвіші поради, що допоможуть позбутися пожирачів часу та розширити добу до 48 годин.
Пожирачі часу – це всі матеріальні та нематеріальні речі, які відривають вас від
головної роботи. Їх дуже легко відрізнити від потрібних справ – вони не приносять ніякої користі та відпочинку.
Коли під час складання квартального звіту ви на пів години зависаєте у соцмережах – це не перерва на відпочинок, а 100% пожирач часу.
Планування і скорочення
Найперше, що допоможе вам робити лише ті справи, які приносять користь, – це
ретельно складений план. Можете його складати перед сном або одразу як прокинулися. Головне правило – він повинен бути максимально деталізованим.
Так вам буде простіше його дотримуватися і все встигнути. Адже дуже просто сказати: «Я ж тут не запланував відпочинок, то зараз трішки полежу і продовжу працювати». Як результат це «трішки» затягується, і наприкінці дня ви знову
нічого не встигаєте. Тому прописуйте у своєму плані і відпочинок, і прогулянку з
собакою, та навіть час на соцмережі.
Друга важлива складова цього пункту – скорочення. Реально оцініть свої сили та
скоротіть список, щоб точно встигнути все виконати. Не беріться зробити більше справ, ніж можете, – з цього не вийде нічого доброго.
Пріоритети
Серед великого списку справ потрібно вміти виокремлювати пріоритетні завдання. Наприклад, якщо ви сьогодні не встигнете почитати книгу, нічого страшного не трапиться, а от якщо зірвете дедлайн перед клієнтом – ризикуєте мати проблеми на роботі. У своєму щоденному плані можете вигадати маркування від дуже важливих термінових справ до менш необхідних. Так ви не будете розриватися між справами одночасно, а зможете зробити їх від більшого до меншого без особливих хвилювань. Натомість, якщо почнете з легших та нетермінових справ, то весь день вас переслідуватиме відчуття тривоги та розуміння того, що нічого не встигаєте.
Порядок скрізь
Можливо, ви здивуєтеся, але один з основних пожирачів часу – це безлад. На
робочому столі, в комп’ютері, навколо вас… Тільки подумайте, скільки часу потрібно витратити, щоб відшукати стікер серед розгардіяшу на столі або потрібний документ серед тисячі розкиданих у комп’ютері. Тим більше такі ситуації ще й вибивають вас з робочого ритму, і після пошуку звіту для керівника у комп’ютері ви випадково можете потрапити у Facebook, а далі – все як у тумані.
Намагайтеся систематизувати все необхідне для роботи так, щоб у найкоротші терміни можна було знайти те, що знадобилося раптово. Так у вас вийде
зекономити час та зберегти продуктивність.
Одразу до виконання
Цей пожирач часу настільки древній, що навіть має свою приказку: «Не відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні». Звичка все відтягувати до останнього моменту ще нікому не допомогла, а лише приносить купу проблем, відчуття авралу та безсонні ночі напередодні дедлайну. Збагніть, що завтра чи післязавтра нічого не поміняється, лише додасться купа інших справ, і ви знову не будете встигати. Виправдано залишати справи на потім лише у випадках, коли у вас на сьогодні вже є термінові справи, а нове завдання за пріоритетністю їм поступається.
Відпочинок
Ну і насамкінець допоможе побороти бажання відволікатися кожні п’ять хвилин
на будь-що якісний відпочинок. Такі перерви повинні заряджати вас енергією, і ви маєте самі визначити їх та ідеальний часовий проміжок. Психологи радять звернути увагу на метод Pomodoro. Коли ви заводите таймер, наприклад, на 25 хвилин і протягом цього часу, поки не прозвучить звуковий сигнал, займаєтеся
лише роботою чи іншою справою зі свого плану. Далі таймер на 5 хвилин, які дають вам змогу відірватися – відписати колезі, прогортати Instagram чи зробити каву. Далі знову 25 хвилин лише для роботи…
Правильно організовуйте свій час, і ви зрозумієте, що в добі його достатньо, аби
встигати все.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...