15 порад тим, хто бажає отримати роботу

Незалежно від того, був у Вас досвід працевлаштування чи вперше ви зайнялись пошуком роботи, починати цей процес треба з «чистого листа». Зараз змінюються не лише ринок праці і, відповідно, вимоги, що висуваються до шукача, а й ми самі, наші погляди на те, яким має бути робоче місце, зайнятість, плата за працю тощо.

Маючи уяву про ринок праці, важливо гармонійно вписати свою кандидатуру в підходящий “контекст” вакансій, які пропонує роботодавець. Перш за все, необхідно з’ясувати, що Ваш ринковий продукт – Ви самі, тому надзвичайно важливо правильно себе позиціонувати  на ринку праці. Для цього необхідно ретельно продумати індивідуальну практику пошуку роботи, відповідно тільки до вашої потреби. Як це зробити?

Приведемо 16 порад психологів, що зможуть стати у нагоді.

 1. Якщо ви вперше шукаєте роботу або втратили її з якихось причин, налаштуйтесь на те, що пошук роботи - це теж робота, і часу цьому треба приділяти стільки ж як і роботі.

 2. Якщо Вас звільнили, і ви думаєте, що  несправедливо, перш за все намагайтеся звільнитись від гніву. Гнів знищить всі ваші зусилля з пошуку роботи, якщо ви будете твердити усюди про несправедливість.

3. Ніхто вам нічим не зобов’язаний, у тому числі й роботою, за отримання якої слід боротись.

4. Якщо Ви бажаєте,  щоб пошук роботи був успішним, складіть список того, що потрібно зробити, щоб провалити цей задум. Так-так, саме провалити. На перше місце поставте те, що скоріш за все приведе до провалу. А в сусідній колонці розмістіть перелік своїх дій, протилежних відповідним позиціям вашого списку. Таким чином, у другій колонці Ви отримаєте список дій, що надійно приведуть Вас до успіху.

5. Не  розраховуйте знайти таку ж роботу, яка у вас була. Будьте готові до зміни діяльності, щоб справлятись з новою роботою та отримати від неї задоволення.

6. Чим більш часу ви використаєте на визначення того, чим саме ви відрізняєтесь від інших людей, які могли б виконувати ту ж саме роботу, тим вищі ваші шанси.

7. Не бійтесь звертатися до організацій, де працює не більше 20 співробітників. Звертатись прийдеться безпосередньо до роботодавця, а не до відділу кадрів.

8. Шукайте роботу кожен день.

9. Слідкуйте за собою весь час, будьте охайні, не забувайте про гарні манери.

10. Віддайте перевагу особистому спілкуванню.

11. Дуже цінно демонструвати те, що ви вмієте (якщо це можливо, візьміть з собою зразки своєї роботи).

12. Намагайтесь справити саме виграшне враження і сподобатись, навіть якщо в даному місці нема підходящої роботи – вам можуть надати рекомендації та корисну пораду, куди ви можете звернутись ще.

13. Проявляйте наполегливість, нагадуючи про себе через деякий час.

14. Для зустрічі з роботодавцем просіть 20 хвилин, та не затримуйте його ні на хвилину більше.

15. Роботодавці намагаються брати на роботу переможців: піднесіть себе як дарунок долі. Не виглядайте жалюгідним. Ви не просите роботу, а шукаєте, де можна більш вигідніше продати свої знання, навички, свій вільний час.

Тож налаштуйтеся по-бойовому, дійте оперативно, будьте уважними, наполегливими і,  звичайно, розраховуйте тільки на успіх.

Джерело: https://ode.dcz.gov.ua/publikaciya/15-porad-tym-hto-bazhaye-otrymaty-robotu

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад