Керівництво УжНУ вважає недоцільним створення підрозділу з працевлаштування студентів

В ректораті ДВНЗ «Ужгородський Національний університет» вважають, що створення підрозділів сприяння працевлаштуванню на даний момент не має змісту, адже фінансування для реалізації цього розпорядження не здійснюється.


Університету бракує коштів на нагальні питання, а додаткові витрати на штат підрозділу з працевлаштування є недоцільними, адже на законодавчому рівні не розроблений чіткий механізм співпраці вищих навчальних закладів і роботодавців. Створення таких підрозділів не може вирішити проблеми безробіття молодих спеціалістів, адже Міністерство освіти практично не займається цими питаннями. Та й за умов ринкової економіки не можливо організувати направлення на роботу випускникам, як за радянських часів.

Нагадаємо, що нещодавно Кабінет Міністрів розпорядився забезпечити до 1 січня 2011 року створення у вищих навчальних закладах підрозділів сприяння працевлаштуванню їхніх студентів і випускників.

Також уряд доручив Міністерству освіти і науки розробити методичні рекомендації щодо впровадження у вузах навчального курсу з працевлаштування студентів в умовах ринкової економіки, а також спільно з Міністерством праці та соціальної політики і Державним комітетом статистики забезпечити удосконалення системи обліку працевлаштованих випускників вузів.
Підрозділи сприяння працевлаштуванню повинні будуть проводити постійний моніторинг ринку праці спеціалістів, яких готують у навчальному закладі, співпрацювати з державною службою зайнятості та підприємствами – потенційними роботодавцями, інформувати випускників та студентів про наявні вакансії.

Працевлаштуванням випускників Ужгородського національного університету наразі займається студентський відділ вишу. На сто відсотків забезпечують робочими місцями лише молодих спеціалістів з державного замовлення медичного факультету. Робочі місця забезпечує Міністерство охорони здоров'я, а не Міносвіти. Для випускників інших спеціальностей вакансій мало, в основному пропозиції надходять від державних установ і організацій. Також для університет співпрацює з громадськими молодіжними організаціями, Студентською радою для пошуку спільних рішень щодо працевлаштування молоді.

Важко оцінити доцільність впровадження підрозділів сприяння працевлаштуванню, оскільки крім розпорядження, ні Кабінетом Міністрів, ні Міносвіти конкретних рішень не приймається і фінансування не здійснюється.

Отже, не зважаючи на обіцянки Кабміну, молодим спеціалістам доведеться шукати роботу самотужки. Навчальний заклад може допомогти, але він не в змозі працевлаштувати всіх студентів, навіть створюючи для цього спеціальні підрозділи.

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад