Яких фахівців шукають аграрні холдинги
Агробізнес - одна з галузей економіки України, яка, як і раніше, утримує лідируючі позиції за обсягом найму персоналу. На даний момент спостерігається деяке зниження активності, викликане як сезонним спадом в літній період, так і економіко-політичною ситуацією в країні.
Тим не менш, до радикальних заходів, таких як скорочення штату або урізання компенсацій співробітникам, агрокомпанії вдаються, намагаючись зберегти свої команди в повному обсязі. Деякі роботодавці, які мають розвинену територіальну представленість в Україні, "перевозять" своїх співробітників з Луганської та Донецької областей на відкриті позиції в інших, більш спокійних регіонах.
Агрокомпанії інтенсивно розвивалися протягом останніх кількох років, і активний підбір нових співробітників за останній рік спостерігався як у великих виробничих компаніях, так і в невеликих торгових представництвах.
У 2013 році агрохолдинги продовжували посилювати свої команди. Компанії наймали як виробничий персонал, так і "білих комірців". Розширювали штат і дочірні компанії провідних виробників посівного матеріалу та агрохімії, які наймали нових співробітників в регіональних виробничих і торгових відділах, розширювали маркетингові та оперативні служби. Крім того, за останній рік спостерігався активний попит на інженерів, менеджерів з проектів елеваторного напрямку.
Агрокомпанії не припиняють інвестувати в розвиток і навчання власного персоналу. Багато хто з провідних гравців агроиндустрии тісно співпрацюють з аграрними вишами в різних регіонах України. Це дозволяє роботодавцям просувати власний бренд, популяризувати професію серед студентів, формувати кадровий резерв за рахунок потенційних, перспективних, а головне - лояльних до них випускників.
Також, вирішуючи питання недостатньої кваліфікації кадрів, великі агрокомпанії відкривають власні навчальні центри. Це дозволяє підсилити теоретичну та практичну базу знань своїх співробітників з акцентом на власні бізнес-потреби.
Хто зараз потрібен ринку? Як і раніше, затребувані висококваліфіковані фахівці зі знанням англійської мови - директора виробництв, інженери, агрономи, селекціонери, менеджери по роботі з ключовими клієнтами, менеджери з продукту. Що стосується зарплат, в гривневому вираженні вони після зміни валютного курсу суттєво не змінилися. І в цьому вже проглядається певний дисонанс між очікуваннями щодо заробітної плати шукачів, особливо менеджерів середньої та вищої ланки, які звикли орієнтуватися на доларовий еквівалент, і пропонованим роботодавцем рівнем компенсації, забюджетованим у гривні.
Роботодавців, готових фіксувати зарплати в валюті, мало навіть серед іноземних компаній.
Настрої шукачів агроринку теж поступово змінюються. Працюючі фахівці з більшою обережністю стали ставитися до нових пропозицій ззовні. Ринок кандидатів зараз більше орієнтований на стабільність, ніж на можливості та нові перспективи. Серед управлінців і вузькопрофільних фахівців зі знанням іноземних мов збільшився попит на вакансії, які дозволяють виїхати на роботу за кордон.
В цілому агроринок не стане винятком із загальних тенденцій ринку праці, і в найближчий час порадувати потенційних шукачів безліччю нових, цікавих вакансій навряд чи зможе. Але ситуація однозначно буде змінюватися на краще і агрокомпанії продовжать активний розвиток, причому значно швидше, ніж в більшості інших галузей.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11047
10691
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1968
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 27333 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...