Український ринок праці у 2015 переживає стагнацію, незважаючи на зниження безробіття
Криза в економіці і в політиці сприяла тому, що багато українців втратили роботу. Загострення конфлікту на Донбасі сприяло ще більшогму погіршення становища. Тим не менш, в 2015 р за статистикою Трудбокса, відзначається уповільнення темпів зростання безробіття. Згідно з даними української Держслужби статистики з січня по жовтень поточного року кількість безробітних скоротилася в країні з 2% до 1,5%.
Щодо вітчизняного ринку вакансій, можна сказати, що він знаходиться в стагнації. Відзначається зниження розміру зарплат, збільшення кількості резюме і відносно мале число актуальних пропозицій роботи. Крім того, населення країни, як і раніше, має труднощі з працевлаштуванням. Це може бути пов'язано з невмінням людей швидко адаптуватися до мінливих умов і небажанням залишати звичну зону комфорту.
На кого є попит у роботодавців?
Під час кризи компанії намагаються активно покращувати якість вироблених товарів та обслуговування клієнтів. Тому, в такий період зростає попит на фахівців з продажу. Знайти роботу в сегменті Торгівля/Продажі/ Закупівлі буде досить просто. Це підтверджують і дані кадрового порталу Трудбокс. Оголошення по роботі для продавців-консультантів, менеджерів з продажу, торгових представників і менеджерів по закупівлях займають перше місце в ТОПі найбільш затребуваних вакансій країни з часткою 15,6% від загального числа пропозицій.
Високий попит в Україні на грамотних керівників. Вакансії для ТОП-менеджерів займають друге місце за кількістю розміщуваних оголошень з часткою 8,3%. Затребувані в країні логісти, менеджери ЗЕД та IT-фахівці. Кількість таких вакансій знаходиться на третьому місці з часткою 6,2-6,3% від загального числа. До 2020 року прогнозується збільшення кількості робочих місць для «айтішників» до 200 тисяч.
У кваліфікованих робітників також не повинно бути проблем з працевлаштуванням. Підприємствам потрібні токарі, слюсарі, монтажники, бетонники, водії. Як завжди високозатребуваними залишаються інженери виробництв, технічні працівники та досвідчені лікарі.
У кого можуть бути проблеми з працевлаштуванням?
На сьогоднішній день найскладніше знайти роботу офісним співробітникам - секретарям, операторам call-центру, бухгалтерам, юристам і т. Д. Також нелегко доводиться фахівцям страхового та банківського напрямків. Оскільки роботодавці скорочують витрати на утримання персоналу, оплату лікарняних, відпусток і оренду офісу, то їм стає невигідно тримати постійного юриста чи бухгалтера. Щоб протриматися на плаву до кращих часів, можна спробувати працювати у віддаленому режимі. Наприклад, вакансій для бухгалтера з офіційним оформленням утричі менше, ніж пропозицій з віддаленим або тимчасовим працевлаштуванням. Крім того, займаючись роботою вдома, можна вести відразу кілька фірм, що сприятливо відіб'ється на заробітку.
У підсумку, можна зазначити, що бажаючим працевлаштуватися в кризу потрібно проявляти активність і підлаштовуватися під сучасні реалії.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11047
10691
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1968
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26500 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...