Дискримінація шукачів за віком
Фахівців у віці 35-40 років часто не беруть на роботу, хоча їхній професіоналізм часто вищий, ніж у 30-річних. Як побороти упередження роботодавців?
«Моя робоча спеціальність - професійна фото та відеозйомка, режисер монтажу. При спробі влаштуватися на роботу декілька разів доводилося одержувати відмову, мотивовану тим що я... недостатньо молодий» - розповідає Дмитро, режисер монтажу та відеооператор.
А 40-річний перекладач Олег за останні декілька років одержав п'ять відмов від декількох великих компаній, що займаються організацією семінарів і конференцій. Причина вся та ж - вік.
«Проблема з трудовою дискримінацією за віком сьогодні дійсно дуже актуальна» - підтверджує менеджер з навчання персоналу Ангеліна Волкова.
- А ще зовсім не дуже давно, лише 10 років тому, роботодавці й зовсім віддавали перевагу співробітникам до 35 років». Іноді, звичайно, 40-річним претендентам на роботу відмовляють за цілком об'єктивними причинами.
Наприклад, для роботи, що пов'язана з постійними відрядженнями, більше підходить молодь. Але все-таки, у переважній більшості випадків роботодавець ставиться до підбору персоналу з упередженням, часто навіть не усвідомлюючи цього. «Той факт, що вік співробітника ставлять вище за його професійні навички можна пояснити тим, що вітчизняний ринок поки ще дуже молодий» - пояснює Ангеліна Волкова.
- Наприклад, в Америці, роботодавець на співбесіді просто не має права запитувати претендента про його вік. Не дуже давно одна американська компанія вирішила перевірити, який колектив є більш ефективним у роботі. Для цього було сформовано дві групи - з молодих співробітників, і з працівників, яким за 40. За три місяці друга група показала найвищі результати!».
За спостереженнями Ангеліни Волкової, чим вищою є посада, на яку претендує людина, тим менше претензій до віку. Найбільше впевнено себе почувають фахівці тих сфер, де найбільшу роль грає професіоналізм і досвід. Наприклад, в сфері В2В-продажів вікова дискримінація відсутня практично повністю.
Упевнено при пошуку роботи почувають себе фахівці, які працювали в сферах, де важливим є великий практичний досвід - медицина, юриспруденція, IT. Але й у цьому випадку шанси одержати роботу залежать багато в чому від того, які саме завдання ставляться перед кандидатом.
І якщо необхідною є наявність сучасних навичок і гарна поінформованість і орієнтація в сучасній ситуації, то перевагу цілком можуть віддати молодшому кандидатові.
Як боротися з дискримінацією?
1. Стати сучасним. Додати у своє резюме інформацію про хобі, що пов'язане зі спортом, відкрити аккаунт у соціальних мережах. Ці нескладні прийоми допоможуть вам виглядати сучасніше.
2. Намагайтеся спілкуватися з роботодавцем. Сам роботодавець, можливо, і не відмовив би 40-річному претендентові на місце, і врахував би його досвід і знання. Але часто шукачеві доводиться проходити через «фільтр» кадрових агентств, у якому чітко зазначений припустимий вік кандидата.
3. Більше інформації про себе. Якщо поговорити з роботодавцем особисто не представляється можливим, то крім резюме потрібно скласти ще й супровідний лист. У ньому необхідно викласти всі свої переваги, як професіонала. А якщо ви не маєте жодних унікальних переваг, то варто написати, чому ви хочете працювати саме в цій компанії.
4. Розповідайте роботодавцеві про переваги віку. Про те, що ви не будете тікати з роботи раніше за дитиною у дитячий садок, що ваша відпустка не буде прив'язана до дитячих канікул, і так далі. Варіантів тут багато.
І, нарешті, опишіть роботодавцеві ситуації, у яких вам доводилося працювати з молодими співробітниками або під керівництвом начальника, що був молодшим вас за віком.
За матеріалами timesnet.ru.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...