Як вивести кандидата на чисту воду під час співбесіду?
Кожен претендент знає, як правильно подати себе на співбесіді. В резюме, почитавши численні поради в Інтернеті, можна теж красиво збрехати. Нижче - про те, як вивести кандидата на чисту воду і як самому не потрапити «на гачок».
Порада № 1. Уточнення деталей
Потрібно ставити уточнюючі запитання, наприклад: «Якщо ви розробляли положення, то які? Що вони включали в себе? Які функції дані положення виконували? ».
Якщо кандидат справді виконував таку роботу, то він досить швидко і детально відповість на ваші запитання. Якщо ж претендент замислюється і зволікає з відповіддю - значить, швидше за все, він не виконував цю функцію або частково брав участь в розробці, але самостійно не робив.
Порада № 2. Зателефонуй прямо зараз
Часто кандидати починають розповідати про свої супер-контакти та зв'язки з потрібними людьми. Попросіть претендента зателефонувати прямо зараз зі свого мобільного «потрібній» людині. Шукач, який говорить неправду, почне вигадувати виправдання - незручно, не в цьому телефоні номер, контакти залишилися вдома і т. д. Якщо кандидат не бреше, то виконає це завдання, не задаючи вам зайвих запитань і не вигадуючи жодних відмовок.
Порада № 3. Case-інтерв'ю
Останнім часом широкого поширення набула методика оцінки кандидатів, відома як case-інтерв'ю. Шукачу пропонується проявити себе в гіпотетичній ситуації, ставиться завдання оцінити її, описати свою поведінку та ефективні шляхи вирішення.
Кейсове інтерв'ю має низку своїх особливостей і переваг перед традиційними способами оцінки кандидатів, головне з яких - зниження ризику отримання соціально-бажаної відповіді. Крім того, кейси допомагають перевірити не тільки важливі професійні навички кандидата, але і мотивацію, чесність, відповідальність.
Порада № 4. Допит з пристрастю
Це так званий «метод прокурора», коли рекрутер починає сумніватися в кожному твердженні кандидата. «Збільшення продажів на 50% - справді ваша заслуга? Насилу віриться ...» або «Не може бути, що ці проекти зроблені вами. Напевно, вам хтось допомагав». У результаті претендент більш повно розповідає про проекти, і ейчару стає зрозуміло, що насправді собою являє фахівець.
Порада № 5. Стресові методики
Під час спілкування інтерв'юер може почати перебивати претендента, перескакувати з однієї теми на іншу або ставити провокаційні запитання, відповідні обговорюваній посади, на кшталт:
• «За яку суму ви готові продати базу компанії конкурентам?»,
• «Як ви оформляли вкрадені зі складу матеріали?»,
• «Ви впевнені, що секретар приймальної повинен бути одягнений саме так?»,
• «За що вас вигнали з останнього місця роботи?» І т. д.
Однак рекрутерам слід пам'ятати, що використання стрес-методик може серйозно нашкодити репутації компанії. Їх краще застосовувати тільки для тих вакансій, де стресостійкість відноситься до ключових компетенцій, коли змодельована ситуація максимально наближена до тієї, яка можлива в робочій обстановці.
Порада № 6. Метод Коломбо
І класичний «метод лейтенанта Коломбо», коли ключове питання кандидату ви задаєте вже після співбесіди, коли шукач вважає, що пройшов інтерв'ю і вже розслабився. Наприклад, проводжаючи кандидата до гардеробу або двері, ви ненав'язливо цікавитеся: «Іван Іванович, а на вашій позиції в середньому відкати скільки складають?». Або задаєте якийсь інше запитання, на яке під час співбесіди претендент дав би заздалегідь підготовлену відповідь.
Джерело: http://rabota.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...