"Ахіллесова п'ята" випускників навчальних закладів
Більша частина випускників професійного учбового закладу бажає знайти роботу за отриманою спеціальністю. Але безперспективно шукати місце"просто юриста" або "просто економіста". Це ще не орієнтир. Необхідно визначитися з сферою діяльності, посадою і можливими функціональними обов'язками. А найголовніше - визначити, що кандидат може запропонувати роботодавцю.
Друга велика проблема випускників - невміння виділити і сформулювати власні знання і навики за бажаною професією, а також сильні сторони своєї особистості. Випускники професійних учбових закладів зазнають труднощі у формулюванні власних навичок при заповненні анкети, не кожен грамотно готує резюме.
Ахіллесова п'ята випускників - відсутність досвіду роботи. Це повинно компенсуватися, окрім гарних академічних оцінок, навичками самопрезентації, знанням технологій ефективного пошуку роботи.
"Досвід" - жадане слово для кадровика і керівника фірми. З чого ж складається досвід? І чи залежить він від наявного стажу роботи?
Будь-який досвід в будь-якій сфері складається із знань, умінь, навиків, мотивації людини. Основна хитрість полягає в тому, щоб виділити ті головні знання і уміння, які у вас є і які мають бути в наявності для виконання тих або інших посадових обов'язків. А тому, випускникові необхідно чітко уявляти, які конкретні уміння, знання нормативних документів, комп'ютерні програми, контакти, джерела інформації використовує працюючий фахівець в тій сфері діяльності, до якої він планує потрапити. Непогано знати, якими відмітними особистими якостями володіє професіонал. Питайте, не соромтеся, консультуйтеся у більш досвідчених. Той перелік буде для вас конкретним списком, з яким ви порівняєте власні уміння і знання.
Рівень ваших знань можуть охарактеризувати ваші академічні оцінки, відомості про успішний захист курсових та дипломної роботи, публікації, участь в науковій діяльності, сертифікати різних курсів і, звичайно, самоосвіта.
Складніше визначити власні уміння. Для цього доведеться пригадати всі попередні досягнення і результати діяльності в професійній сфері, навести конкретні приклади з життя.
Уміння, відпрацьовані неодноразово, стають навичками. Будьте активні і наполегливі. Відкриваються тільки ті двері, в які стукаються.
За більш детальною інформацією звертайтесь до центрів зайнятості.
Джерело: Одеський обласний центр зайнятості.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...