Що нового з'явилося в Податковому кодексі?
У Податковому кодексі – зміни: розширено перелік видів бізнесу, яким дозволено працювати на єдиному податку, а платниками ПДВ зможуть ставати усі охочі.
До Податкового кодексу внесена чергова порція доповнень, відповідний закон (№4834-VI) уже підписаний Президентом і набув чинності з 1 липня. Нові норми стосуються спрощенців, платників ПДВ і низки інших категорій платників податків.
Ювеліри, точніше, підприємці, які займаються виробництвом, постачанням або продажем ювелірних і побутових виробів з дорогоцінних металів, коштовних і напівкоштовних каменів, тепер зможуть працювати на єдиному податку (3 група). Приєднатися до спрощенців зможуть і СПД, що спеціалізуються на кур'єрських послугах і зв'язку, окрім тих, чия діяльність підлягає ліцензуванню.
Мораторій на притягнення до відповідальності за деякі порушення, допущені в 2012 р., також запроваджується новим законом. Зокрема, підприємців не штрафуватимуть і не каратимуть за порушення порядку обчислення, правильності заповнення декларацій та повноти сплати сум єдиного податку.
Механізм переходу з однієї групи платника єдиного податку в іншу тепер врегульований законодавчо. Для зміни групи буде досить подати заяви в органи ДПС не пізніше, ніж за 15 днів до початку наступного кварталу. При цьому підприємець повинен відповідати критеріям вибраної групи.
Стати платником ПДВ зможуть навіть абсолютно нові СПД: завдяки вилученню з умов добровільної реєстрації платником ПДВ вимог, щодо мінімальних обсягів постачання товарів і послуг іншим платникам ПДВ. Знову створені підприємства зможуть отримати цей статус з моменту початку діяльності. Раніше для цього треба було напрацьовувати оборот у сумі 300 тис. грн. упродовж 12 місяців. Втім, є вірогідність, що цю норму податкові органи на місцях саботуватимуть, створюючи перешкоди охочим стати платниками ПДВ.
Працюючим на загальній системі оподаткування компаніям, у яких є накопичені на кінець 2011 р. збитки, зміни несуть певні загрози. Адже підприємства з доходами за 2011 р. у розмірі 1 млн. грн. і більше зможуть включати збитки у витрати тільки по 25% щорічно впродовж 2012-2015 рр. Потім збитки, непогашені на кінець вказаного періоду, «згорають». Тобто підприємствам доведеться платити податок на «прибуток», якого насправді не було отримано.
www.dengi.ua
Підготувала Ярина ЯНТАР
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...