Мотивуємо співробітників творчістю
Відповідно до теорії ієрархії потреб А. Маслоу крім базових потреб (фізіологічних і в безпеці), існують також потреби «вищого рівня». Працівники великих компаній, які працюють тривалий час і отримують достатньо матеріальних засобів, як правило, знаходяться на вищих щаблях в ієрархії. Задовольнивши базові потреби, вони зазвичай відчувають необхідність у самовираженні та соціальному спілкуванні. Крім того, працівники офісу зазвичай сильно втомлюються від монотонної роботи, суєти оупенспейсів і дедлайнів. У таких обставинах прямий обов'язок HR - забезпечити співробітникам відпочинок і розрядку, створити умови для реалізації їхніх здібностей.
Відмінним засобом для втілення поставлених завдань можуть стати творчі майстер-класи. Магічну лікувальну властивість творчості підтверджено багатьма вченими і психологами. Творчість забезпечує відпочинок від інтелектуального навантаження. Людина заспокоюється, досягає стану психологічного комфорту. Творчість змінює ставлення до світу й до життя - приходить відчуття гармонії і краси. Крім того, рукоділля впливає на характер. За допомогою неодноразових занять творчістю можна домогтися розвитку таких необхідних для роботи якостей, як спокій і холоднокровність, вміння доводити справу до кінця, вірне ставлення до помилок і промахів, цілеспрямованість. Ну й нарешті, в процесі рукоділля виробляються ендорфіни - гормони «щастя», які тягнуть за собою стан радості та бадьорості. Так що ваші співробітники завжди будуть у гарному настрої, а значить, працювати вони будуть з повною віддачею!
Як же зробити творчість доступною для співробітників? Відповідь проста. Буквально декілька років тому великі компанії, переконавшись у недієвості матеріальних методів стимулювання, відкрили для себе нову практику мотивації своїх співробітників. Проведення виїзних майстер-класів прямо в офісах компанії було зустрінуте співробітниками з великим ентузіазмом. Після довгого робочого дня колеги поспішали на заняття - реалізовувати свій творчий потенціал. Уявіть собі таку картину: керівники разом зі своїми підлеглими з цікавістю розписують кераміку, декорують фоторамки або роблять свічки своїми руками!
Сьогодні все більше компаній вдаються до послуг подібного роду. Організація виїзних майстер-класів - справа рук сторонніх компаній: творчих студій та арт-майстерень. Такі компанії повністю забезпечують весь процес - від закупівлі матеріалів до проведення самого заняття. Переваги такого підходу до справи очевидні: не треба ламати голову над специфікою майстер-класу, облаштовувати місце проведення та наймати майстрів. Компанія, що спеціалізується на проведенні виїзних майстер-класів, все зробить сама. А після завершення заняття кожен співробітник, який узяв участь, не лише отримає масу позитивних емоцій, а й зможе забрати із собою пам'ятний сувенір - результат натхнення та роботи фантазії.
Співробітники, природно, сприймуть подібні майстер-класи з ентузіазмом. Але що ж у кінцевому підсумку отримає компанія? Відпочиваючи від рутини, втілюючи свої найсміливіші фантазії та пізнаючи світ творчості, такий працівник буде однозначно краще працювати, а процес генерації ідей буде нескінченним. Крім того, лояльність співробітників до компанії неодноразово зросте: знаючи, що компанія дбає про духовний розвиток своїх кадрів, намагається забезпечити гарні умови праці та дозвілля, вони навряд чи захочуть змінити роботу, навіть на більш високооплачувану.
Виїзні майстер-класи, збираючи разом співробітників з різних відділів, здатні також вирішити завдання згуртування колективу. Колеги тут зможуть поспілкуватися в неформальному оточенні, зав'язати нові контакти та просто чудово провести час. Правильно організований майстер-клас може служити своєрідною формою team-building. Уявіть собі, співробітники разом роблять колаж або збирають флористичну композицію, а може вони вирішать разом розписати футболку та подарувати її начальнику!
У кожному разі, що б ви не вибрали, ваші співробітники залишаться задоволені, ну а компанія, безумовно, отримає мотивованих і лояльних співробітників, які поважають свою компанію. Дайте співробітникам можливість розкрити свій творчий потенціал і вони будуть працювати на вас із задоволенням!
Крокуйте в ногу з часом - включайте творчість у робочі будні!
Джерело: http://www.hr-portal.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...