П'ять порад, як допомогти бути мобільнішими
Якщо в Україні збережеться нинішній рівень економічної активності населення, то впродовж 2012-2035 років кількість робочої сили скоротиться більше, ніж на 15%. Про це йдеться в результатах наданого у Всесвітньому банку дослідження «У пошуках можливостей: яким чином мобільніша робоча сила може сприяти процвітанню України».
На думку провідного автора «Звіту про світовий розвиток в 2013 році: Зайнятість» (Вашингтон) Йеско Хентшеля, Україні до 2035 року треба на 20% збільшити продуктивність праці, щоб хоч би на нинішньому рівні утримати показник ВВП на одну людину. Паралельно, переконаний він, уряд повинен ухвалити систему дій, щоб поліпшити інвестиційні умови для розвитку дрібного підприємництва і створити умови усередині країни для більшої мобільності українців, які бажають знайти роботу.
Важка демографічна ситуація і низька продуктивність праці, на думку фахівців Всесвітнього банку, головні виклики для подальшого успішного розвитку українського ринку праці.
«Надзвичайно швидкими темпами старіє населення і зменшується кількість робочої сили. Більшість українців працюють у секторі низької продуктивності. І це – найбільший виклик на ринку праці в Україні», – каже директор Всесвітнього банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан. Тому, переконаний він, головним завданням державної політики повинно стати створення відповідних державних програм, які б гарантували населенню хорошу зайнятість. «Для України це означає, що уряд повинен зайнятися ліквідацією спотворення на ринку праці, нерівних умов в залученні інвестицій і створювати основи для появи нових робочих місць. Крім того, треба реформувати систему освіти й підготовки кадрів, щоб вони вчасно реагували й задовольняли потреби ринку праці. Уряд повинен також підтримувати географічну мобільність зайнятості. Адже тільки мобільніші трудові ресурси можуть забезпечити процвітання України», – пояснив він.
Підвищення рівня внутрішньої мобільності в Україні сприятиме переходу держави до сучасної економіки. З населенням, яке старіє швидшими темпами, ніж у більшості країн, підвищення мобільності трудових ресурсів має відбуватися якнайшвидше, тому що для населення старшого віку вірогідність міграції заради пошуку праці є ще нижчою. Отже, програма, спрямована на усунення наявних бар'єрів для внутрішньої мобільності, може допомогти людям отримати доступ до кращих місць, а Україні – зробити крок вперед на шляху розвитку», – продовжив тему внутрішньої міграції старший економіст Сектора економіки людського розвитку регіону Європи і Центральної Азії Всесвітнього банку Йоханнес Коеттл.
На думку авторів звіту, одна з перешкод посилення мобільності українців, – це система реєстрації за місцем проживання. «Реформування системи реєстрації могло б змінити ставлення населення до перешкод для переїзду», – йдеться у висновках дослідження. Тому, щоб українці активніше шукали роботу по всій країні і не засиджувалися на одному місці, автори дослідження пропонують вирішити п'ять проблемних питань: модернізувати систему реєстрації населення, забезпечити повноцінний розвиток ринку житла і кредитування, збільшувати інвестиції в людський капітал, розвивати інститути на ринку праці й формувати адекватні та мобільні соціальні пільги.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...