Прийняти або відхилити пропозицію роботи?
Вам телефонує менеджер з персоналу з приголомшливою новиною: ця робота ваша. Ура! Найважче залишилося позаду, чи не так? Мабуть, ні. Прийняття рішення про те, відхилити чи прийняти пропозицію роботи, може і повинно бути складним.
У разі шаленого бажання покинути нинішнє місце роботи або за відсутності грошей вам, природно, відразу ж захочеться прийняти пропозицію. Проте, перш ніж погодитися на нову роботу, ретельно оцініть ситуацію.
Говорять експерти ...
За словами гарвардського професора бізнес-адміністрування Бориса Гройсберга, за останні 40 років ми відійшли від економіки, в якій людина 30 років працювала на одного роботодавця, до чогось більш поточного. Люди змінюють місце роботи раз на три-чотири роки. Це означає, що бути в змозі проаналізувати пропозицію роботи – важлива навичка сьогодення. Втім, багато людей не справляються з цим.
А консультант з ведення переговорів Денні Ертель каже, що рішення про прийняття пропозиції залежить від того, чи шукає людина роботу в інтернет-комерції, чи вона була керівником і втратила роботу через скорочення.
Незалежно від того, яке місце на кар'єрних сходах займаєте ви, нікому не завадить знати деякі принципи прийняття правильного рішення.
Корегуйте пропозицію
Коли менеджер з персоналу телефонує з пропозицією, ви вже не можете обговорювати специфічні моменти. Про доцільність роботи слід думати до моменту отримання пропозиції.
Будьте чесними, відповідаючи на запитання, на якій посаді ви бачите себе надалі. Це підвищить шанси того, що нова робота буде включати пункти вашого бажаного списку. Прийняття пропозиції про роботу зазвичай не обмежується відповіддю «так» чи «ні». Приготуйтеся до розмови на цю тему.
Проаналізуйте ситуацію
Можна багато чого дізнатися про компанію, перш ніж відправити туди своє резюме, але коли ви вже отримали пропозицію, слід зробити більш детальний аналіз. Гройсберг у своїй статті пише: «Одна з найбільших людських помилок – не дізнаватися нічого про потенційного роботодавця».
Сьогодні можна знайти набагато більше інформації, ніж раніше. Відшукайте максимум даних про організацію, культуру і майбутніх співробітників (можливо, за допомогою соціальних мереж). Ви також можете з'ясувати плани компанії на майбутнє. При нестійкій економіці спробуйте передбачити, що буде з нею через кілька років. Адже сьогодні, за словами Гройсберга, коли відбувається реструктуризація галузей, а також банкрутують успішні компанії, не вивчати перспектив компанії – величезна помилка.
Реалістично оцінюйте свої перспективи
На жаль, більшість пошуковиків не дозволяють порівнювати пропозиції на ринку. Швидше за все, ви отримаєте першу пропозицію ще тоді, коли тільки відправили своє резюме іншій компанії.
Ви не можете порівнювати з вигаданими, теоретичними пропозиціями. Важливо реально дивитися на те, що може на вас чекати. Подивіться на ті компанії, яким ви вже надіслали резюме, і реально оцініть ваші шанси потрапити туди. Гройсберг пропонує порівняти існуючу пропозицію з бажаним. Це дозволить побачити, чого вам не вистачає: кращого резюме, нових навичок або іншої компанії.
Якщо робота дуже потрібна ...
У суворих ринкових умовах важко не переоцінити пропозицію. Фахівці закликають пам'ятати про «рожеві окуляри», які багато шукачів неминуче одягають, якщо немає роботи або не можуть її довго знайти.
Замість того, щоб втягнути себе у щось, вивчіть інші можливості, наприклад, короткочасну роботу: від шести до дев'яти місяців, поки підшукайте щось гідне. Якщо це неможливо, а вам справді потрібна робота, проаналізуйте ризики.
Гройсберг каже, що люди недооцінюють шкоди від зміни робочих місць. Як це впливає на вашу родину, стосунки з клієнтами, базу знайомств і перспективи на майбутнє ... Вам потрібно оцінити, що роботодавець у вас вкладає, і наскільки буде неправильним, якщо ви підете до нього працювати.
Якщо вирішили відмовитися ...
Відмовитися від пропозиції роботи може бути дуже складно. Ви надіслали резюме, провели кілька співбесід, і роботодавець цілком справедливо вважає, що вам потрібна ця робота. Вам не хочеться, щоб компанія подумала, що ви пограли з нею, що ви не надійні. Не затягуйте!
Якщо у процесі проведення співбесід ви зрозуміли, що навряд чи приймете пропозицію, дайте про це знати менеджеру з персоналу, щоб він міг переключитися на інших кандидатів, а ви могли продовжити свій пошук. Так, це може бути втішним – довести собі та іншим, що саме ви отримаєте цю роботу, але насправді це тільки втрата часу заради егоїзму. Продовжуйте переговори, якщо ви не впевнені. Висловіть свої занепокоєння і побажання. Це, принаймні, скоректує пропозицію.
Якщо ви вже відмовилися від пропозиції, пам'ятайте, що вона з'явилася не на порожньому місці. Люди витратили свій час і гроші. Ніколи не кажіть, що відмовилися через посаду чи зарплату. Замість цього розповідайте, що саме вам не підійшло. Тоді за вами не закриються двері. Поводьтеся так, щоб у разі зміни ситуації у них або у вас була можливість повернутися. Ніколи не кажіть категорично, що вам не підходить ця компанія. Пам'ятайте: кожен, кого ви зустріли під час співбесід, тепер ваш потенційний контакт.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...