Чому шукачі не приходять на співбесіду
Розглянемо досить поширену ситуацію - ви розмістили в Інтернеті вакансію, на неї відгукнувся шукач, ви провели телефонну співбесіду, запросили на зустріч і... І кандидат, який підтвердив свою готовність до зустрічі, на неї не прийшов. Що сталося?
Передумав
Найпоширеніша причина - "передумав". На жаль, так склалося, що кандидати не завжди уважно читають вакансію і вже тим більше неуважно слухають рекрутера. І тоді виходить, що кандидат зустріч підтвердив, а тільки потім зрозумів свою помилку - або офіс далеко, або не зможе бути в призначений час, або не все у вакансії влаштовує... а передзвонити та відмовитися ніби незручно.
Переплутав
Деяким з претендентів (які по суті своїй є візуалами) зручніше сприймати інформацію в друкованому вигляді, але вони соромляться просити потенційного роботодавця продублювати інформацію про зустріч на електронну пошту. Через непорозуміння трапляються проблеми - то час або дату зустрічі переплутають, то номер офісу запам'ятають неправильно. До речі, про "запам'ятають" - досить велика частина претендентів, будучи спійманими під час телефонної співбесіди на вулиці або в інших невідповідних місцях, необачно покладається на свою пам'ять. А коли приходить час записати запам’ятовану інформацію, з'ясовується, що це не вся інформація і взагалі вона невірна. Те, що неправильно запам'ятають ПІБ рекрутера, - найменша з проблем. Гірше, коли неправильно запам’ятали адресу або назву роботодавця.
Прийняв пропозицію від іншого роботодавця
Ще один варіант - кандидат перебуває в активному пошуку, і ваш дзвінок приймає буквально по дорозі з однієї співбесіди на іншу. Існує 99% ймовірність того, що якщо він прийме пропозицію роботодавця, який встиг з ним зустрітися раніше вас, ані кандидата, ані дзвінка від кандидата ви не дочекаєтеся.
Як правило, дзвінки до кандидатів, що не дійшли до співбесіди, не приводять їх на співбесіду. У більшій частині відповіді на запитання "Скажіть, будь ласка, а чому ви не прийшли на співбесіду, яку підтвердили?" носять невпевнений і іноді досить нечемний характер. Варіантів кілька - від банального "забула, не зміг" до агресивних "я що, найнялася до вас на співбесіду приходити, та хто ви така!"
Ще одна закономірність
Чим нижча посада, тим більше вірогідність "безмовних запрошень". З власного досвіду скажу - ймовірність нез’явлення кандидаток у секретарі на два порядки вище нез’явлення, наприклад, кандидата на посаду директора департаменту. При цьому якщо кандидат запізнюється, то в "секретарському" випадку він, як правило, робить вигляд, що нічого не відбулося (за рідкісним винятком). А в разі директора департаменту досить поширений варіант контрольного дзвінка кандидата рекрутеру перед виїздом на зустріч для підтвердження, що все в силі, і ще дзвінок або СМС у разі можливого запізнення. Знову-таки з власного досвіду можу сказати, що мій рекорд - з 8 зустрічей з секретарями, запланованих на 1 день (вакансія була терміновою), не прийшов жоден кандидат. І, звичайно, ніхто не передзвонив і не вибачився.
Ця закономірність стосується тільки первинних співбесід. На зустріч з керівництвом велика частина кандидатів приходить і веде себе в комунікації значно пунктуальніше та ввічливіше.
На замітку
Найголовніше - не робити з неявок шукачів на співбесіду трагедію. Ще раз переглянути вимоги вакансії і рівень оплати, промоніторити зарплатні очікування фахівців цікавого для вас сегмента, можливо, відкоригувати інформацію - і знову в бій! Коли проблема стає завданням - вирішувати її незрівнянно легше.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...