5 правил складання кращого резюме

Правильно складене резюме надасть вам перевагу перед іншими кандидатами і підійме в очах роботодавця. Однак потрібно знати, що вказувати в цьому презентаційному документі, і як правильно це зробити?
Головні якості в резюме - це стислість, конкретність, активність і чесність. Назва резюме повинна кидатися в очі і зацікавити читача, щоб наступним кроком було запрошення на співбесіду.
Різні підзаголовки, абзаци, членування тексту на розділи забезпечать вашому резюме найбільш ефективне сприйняття.
Віддавайте перевагу просту модель вираження, оскільки ефективність сприйняття слова погіршується зі збільшенням числа літер, що складають його.
Іноземними термінами користуйтеся тільки в тих випадках, коли мова йде про терміни, що полегшують створення асоціацій.
Потрібно врахувати, що елементи, які знаходяться на початку та у кінці тексту, запам'ятовуються швидше, ніж елементи, що знаходяться в середині.
Найбільший секрет резюме - складання не під кандидатуру претендента, а під вимоги конкретного роботодавця, з урахуванням особливостей бізнесу компанії.
Опишіть свої високі досягнення в інших областях, нехай навіть не пов'язаних з конкретною роботою. Адже мало кого цікавить, що ви робили в компанії - важливо інше, що ви реально зробили. Це зарекомендує вас як лідера та успішну людину. Також приділіть більшу увагу цифрам в досягненнях, ніж цифрам в номерах дипломів - ці дані нікому не потрібні (в резюме). Додавайте гіперпосилання у назві компаній та ВНЗ, а найпрестижніші моменти, наприклад, назви ВНЗ або ступінь MBA-виділяйте окремо. Це виглядає ефектно та функціонально.
І, до речі, не потрібно розписувати перші місця роботи. Якщо місце роботи йде роками більш ніж на 10-15 років - достатньо тільки назв. Вказуйте тільки основне: назви посад, компанії та дуже коротко опис досвіду. А чим довше триває ваша кар'єра, тим менше варто акцентувати увагу на дрібних деталях отриманої освіти й навпаки.

Щоб резюме зачепило роботодавця, здобувачеві потрібно дотримуватися як мінімум п'яти правил:

Варто уникнути використання займенника «Я».
Бути гранично конкретним у виборі формулювань. Наприклад, не слід писати «займався навчанням» або «швидко засвоюю нові знання». Слід написати «навчив двох нових службовців» і «освоїв нові процедури в рекордно короткий термін - за два тижні».

Не потрібно бути багатослівним, уникайте пасивних форм.
Не слід писати: «знаходив застосування наступним можливостям...» або «відповідав за виконання...». У резюме треба писати: «ефективно використовував ...» і «відповідав за...».

Віддавайте перевагу позитивній інформації.
У резюме слід вказувати, наприклад, «підвищив потенціал продукту на ринку» замість «перешкоджав зниженню частки продажів» або «допомагав клієнтам в...» замість «залагоджував скарги на...».

Концентруйте увагу на досягненнях.
Не рекомендовано писати, наприклад, «виконував додаткову роботу» або «пропрацював там три роки». Напишіть краще: «завжди виконував роботу в строк» і «отримав підвищення на посаді та два підвищення оплати».

Якщо ви вирішили розмістити в резюме фото, то зробіть професійну фотосесію.
Вдалим для резюме буде фото в діловому костюмі з доброзичливим виразом обличчя. Тут також варто зазначити, що деякі менеджери з персоналу вважають за краще не дивитися на фотографію кандидата перед співбесідою - можна відразу скласти собі неправильне враження про людину. Деякі не фотогенічні, у інших при непоказній зовнішності жива міміка.

brainity.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад