Вік освіті не завада
В умовах постійного розвитку технологій свої фахові знання та навички працівникам потрібно постійно вдосконалювати. Так на початку цього року закон України "Про зайнятість населення" започаткував нову програму, якою передбачено право громадян віком від 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років, на одноразове отримання «ваучера», що дає можливість громадянам за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття здобути нову освіту або підвищити свій фаховий рівень.
20 березня 2013 року постановою КМУ затверджений Порядок видачі ваучерів для підтримки конкурентоспроможності людини на ринку праці. Відтак в органах державної служби зайнятості є можливість отримати ваучери для оплати підвищення кваліфікації або ж навчання за новим фахом із затвердженого переліку професій (спеціальностей) та напрямів.
Мета перепідготовки фахівців – підтримка їх конкурентоспроможності на сучасному ринку праці. Адже багато професій, які були затребувані 20-25років тому, сьогодні не користуються попитом. Друга освіта може суттєво допомогти у вирішенні проблеми працевлаштування або підвищення по службі. Багато людей у віці від 45 років, отримавши професію після школи, навіть не намагалися освоїти нову спеціальність, не підвищували рівень своєї кваліфікації, а тому втрачали затребуваність на ринку праці. Ваучери отримують не тільки ті, хто не може знайти роботу за фахом, а й люди, які розглядають свою трудову діяльність в перспективі і які розуміють, чого їм не вистачає, щоб зберегти конкурентоспроможність серед колег, тобто головне – бажання вчитися і підвищувати свою кваліфікацію. Отримати ваучер на освіту можна тільки один раз.
Ухваливши рішення підвищити свою кваліфікацію за допомогою ваучера на освіту, ви повинні звернутися до місцевого центру зайнятості та написати відповідну заяву. Також потрібно надати оригінали наступних документів: паспорта, трудової книжки, документа про освіту та реєстраційний номер облікової картки платника податків. У разі, якщо трудова знаходиться у роботодавця, можна надати її копію, завірену у відділі кадрів.
Професію, на отримання якої може бути виданий ваучер, можна вибрати самостійно, але тільки з тих напрямків, які вказані в списку Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Цей список МЕРТ сформований, виходячи з потреби в кадрах в Україні. Щорічно, в залежності від змін, що відбулися на ринку праці, перелік буде змінюватися, тому якщо в списку 2013 немає професії, яка цікавить вас, є ймовірність, що вона з’явиться в наступному році.
Вчитися можна як на денній формі, так і на заочній, вечірній або дистанційній, а от вступати доведеться на загальних підставах.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11007
10691
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22417 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...