Чи виплачується компенсація за невикористану відпустку за попередні роки під час звільнення працівника?
Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону України «Про відпустки» (далі – Закон) забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості впродовж двох років поспіль.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівникові до кінця робочого року, але не пізніше ніж упродовж 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.
Статтею 9 Конвенції Міжнародної організації праці № 132 (переглянутої) 1970 р. про оплачувані відпустки (ратифікована Україною у травні 2001 р. і відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України) безперервна частина щорічної оплачуваної відпустки надається і використовується не пізніше як упродовж одного року і залишок щорічної оплачуваної відпустки – не пізніше як упродовж 18 місяців, рахуючи з кінця того року, за який надавалася відпустка.
Ненадання працівникові щорічної відпустки у визначені законодавством терміни є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавця в установленому порядку може бути притягнуто до відповідальності.
Чинним законодавством не передбачено терміну давності, після якого втрачається працівником право на щорічні відпустки, не міститься заборони надавати щорічні відпустки у разі їхнього невикористання.
Згідно ст. 24 Закону якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на щорічну відпустку за кілька попередніх років, він має право її використати, а в разі звільнення йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні щорічних відпусток.
У разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за невикористані ним дні щорічної відпустки за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник (ст. 24 Закону).
Для оплати часу відпусток і виплати компенсації за невикористані відпустки обчислення середньої заробітної плати проводиться відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. № 100.
Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв’язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки проводиться виходячи з виплат за останні 12 місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації (пункт 2 Порядку).
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11007
10691
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 22417 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...