Професії майбутнього

Ринок праці стрімко змінюється: з розвитком глобальних технологій і постійним прогресом потреба в нових і перспективних професіях усе більше росте. На зміну старим приходять нові, затребуваніші й цікаві.
Новітні технології різко змінять ринки праці
Так, у найближчі 20 років більше половини існуючих нині в Європі робочих місць могли б зайняти роботи, засвідчує дослідження брюссельського дослідного центру Bruegel.
Зокрема, в Італії могли б бути повністю роботизовані 56,18% робочих місць. Серед європейських країн, де цей процес міг би отримати найбільше поширення, названі Румунія (61,93%), Польща, Болгарія і Греція - по 56%.
Як це вплине на рівень безробіття поки неясно, оскільки, як вважають дослідники, замість робочих місць, відданих машинам, будуть створені нові.
Тож ті, хто втратить роботу через комп’ютеризацію та роботизацію виробничих і науково-прикладних процесів, не обов’язково залишаться безробітними.
Роботи, зокрема, можуть знайти застосування в телемаркетингу та юриспруденції, втратити робочі місця також можуть кредитні аналітики.
Наприклад, у червні цьогоріч японці показали андроїда, який може працювати диктором новин на всіх мовах.
Проте соціальні працівники та лікарі можуть не турбуватися за своє майбутнє, вважають дослідники.
«Технології різко змінять ринки праці в довгостроковій перспективі, - вважає Джеремі Боулз, автор дослідження. - Аби знизити ризики цієї ломки, важливо дати час нашій освітній системі адаптуватися».
Нові та перспективні професії
Основна частина нових і/або перспективних професій на ринку праці зараз з’являється в ІТ-сфері. Це загальносвітовий тренд.
До цього призводить розвиток нових технологій, ринку електронних приладів, усе більша потреба в знаннях із галузі комп’ютерної техніки, бізнесу й аналітики, поява нових об’єктів для дослідження (наприклад, віртуальні світи, big data, хмарні технології), поява нових мов програмування, значущість користувача як основного споживача сайтів компаній, що чимдалі зростає, відзначається в дослідженні ринку праці за останні 10 років, проведеному кадровим порталом НеаdНuntег.
Уже сьогодні можна відзначити появу на ринку праці спеціалістів зі створення віртуальної реальності, інженерів із RFID-міток, ігрових бета-тестерів, продакт-менеджерів із розвитку RTB (особливо DSР), ІТ-спеціалістів у області human-interface, програмістів квантового комп’ютінгу, спеціалістів із взаємодії з роботами, НаskеІІ-програмістів і нанотехнологів/інженерів у галузі нанотехнологій.
У найближчому майбутньому з’являться або наберуть популярності багато професій, що належать до медичної галузі, зокрема, в фармацевтиці.
До того ж фармацевтичний ринок зараз переживає бум, пов’язаний із виходом на ринок величезної кількості іноземних лікувальних препаратів. А це означає, що сфера потребує спеціалістів, які розбираються в маркетингу - як одному з головних елементів бізнес-процесу.
«Локомотивом» зростання популярності медичної сфери є безкінечна гонка за перемогою над старінням і хворобами.
Питання народжуваності й смертності також дуже актуальні, тож активне впровадження нових технологій змінює всю систему лікування і діагностики захворювань.
На сьогодні в цій сфері з’явилися такі нові професії, як спеціаліст у сфері ядерної медицини, нанодієтолог, нейробіолог, вальвеолог, Wellness-консультант, геронтолог, спеціаліст із генної інженерії і Е-Detailer.
Проблеми в спілкуванні між людьми через розвиток Інтернет-комунікацій, ритм життя, що постійно прискорюється, синдром утомленої людини, виникнення конфліктів через зростаючий рівень емоційності, поступово роблять популярною також сферу психології і НR..
У зв’язку з необхідністю створення сприятливої робочої атмосфери в колективі все частіше будуть з’являтися професії в області мотивації і адаптації персоналу: спеціаліст із розвитку бренду роботодавця; спеціаліст із психології праці; спеціаліст по гейміфікації; лайф-коуч; працівник із соціальної адаптації; експерт із ергономіки та медіатор.
Галузями, від яких слід очікувати швидкого розвитку, є також сфера біотехнологій, екологічна, космічна сфери, вивчення клімату, сфера освіти і виробнича.
Вичерпність природних ресурсів стане причиною пошуку нових, альтернативних джерел. Завдяки цьому з’являться нові професії також у видобутку сировини.
Каталізатором розвитку маркетингу і реклами стане SMM і цифровий маркетинг.
Потреба в просуванні бренду, виведення нових продуктів на ринок, збільшення продажів, покращення іміджу, вихід бізнесу в «онлайн» і необхідність ретельнішого дослідження конкурентів стимулюватиме появу нових професій у цій сфері.
Будівельну й архітектурну сфери теж очікує новий етап на ринку праці. У першу чергу це пов’язано з новим трендом - містобудівництвом.
Розвиток науки буде пов’язаний з квантовою фізикою, математичним моделюванням і кібернетикою, зростатиме попит на спеціалістів у галузі лінгвістики (особливо на спеціалістів зі східної групи мов).
А необхідність управління постійно зростаючими транспортними потоками призведе до популярності професій у логістичній сфері.
Поза конкуренцією
Абсолютно новими й рідкісними для ринку праці зараз є такі позиції, як:
  - нанодієтолог;
  - Е-Detailer (координатор фармацевтичного ринку);
  - інженер із RFID-міток (інженер із радіочастотної ідентифікації);
  - спеціаліст із видобутку сланцевого газу;
  - продакт-менеджер із розвитку RТВ (аукціон у реальному часі), особливо DSР;
  - гідропонік (спеціаліст із вирощування рослин без ґрунту);
  - IT-спеціаліст у human-interface;
  - вальвеолог (спеціаліст, що займається питаннями збереження здоров’я людини);
  - євродизайнер інтер’єру;
  - менеджер із космічного туризму;
  - спеціаліст із взаємодії з роботами;
  - Wellness-консультант (менеджер із продовження життя, що розбирається в медикаментах, нових приборах і технологіях);
  - працівник із соціальної адаптації;
  - експерт з релігійних конфліктів;
  - спеціаліст з ведення бізнесу в країнах Африки;
  - спеціаліст із боротьби зі зміною клімату;
  - гід із космічного туризму;
  - спеціаліст із генної інженерії.
На ці позиції поки нема жодного резюме і жодної вакансії за останні 1,5 року.
Отже, підростаюче покоління матиме де прикласти свої знання, вміння та навички, проявити креативність

www.dcz.gov.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад