Як подолати професійну кризу?
Психологи стверджують, що кожен з нас в тій або іншій мірі переживає еволюційні кризи, які є хворобою зростання. Будь-яка людина, незалежно від віку, може раптом усвідомити, що професійна сфера її не задовольняє, а робота не приносить радості. "Статистика невблаганна: більше 60% фахівців вибрали б іншу кар’єру, якби їм трапилась нагода все почати заново, але багато хто дуже боїться змін", - зазначено в книзі "Як знайти роботу".
Часто приймаючи рішення розпочати все з чистого аркуша, людина може чітко не усвідомлювати, куди рухатися далі. Проте, зміна вектора кар’єри – є досить реальною подією, яку можливо здійснити; потрібно лише ретельно все спланувати. Пропонуємо вашій увазі декілька рекомендацій, які можуть допомогти вам визначитися з вибором подальшого професійного шляху:
Ретельно проаналізуйте свою ситуацію "тут і зараз", а також кар’єрні амбіції. Що робота дає вам в плані особистісного та духовного розвитку, як формує ваш характер і стосунки з людьми?
Складіть "портфоліо" перерахувавши свої таланти, здібності, навички (але не вказуйте конкретні позиції). Розішліть посилання на нього десяти різним знайомим і попросіть запропонувати вам три варіанти роботи, де можуть стати у нагоді такі якості. Будьте готові до цікавих сюрпризів!
Визначте, чого ви дійсно хочете – виконувати роботу, яка вам подобається, або просто змінити працедавця.
Впевніться, що ваше бажання змінити кар’єру – не проекція вашого незадоволення іншими аспектами вашого життя (наприклад, особистими стосунками).
Не жалійте часу на дослідження і розуміння нової індустрії, вашого подальшого кар’єрного розвитку в поки що незвіданій для вас галузі.
Не залишаючи нинішню роботу, трохи проекспериментуйте з новою: наприклад, у вихідні дня. Якщо вам не сподобалося, спробуйте інший проект "на стороні".
Виходячи з ваших цілей вирішіть, чи потрібно вам здобувати додаткову освіту.
Обговоріть з близькими, як зміна вектора кар’єри може вплинути на взаємини і фінансову стабільність. Подумайте разом, як перерозподілити домашні обов’язки у зв’язку з ситуацією, що змінилася.
Оцініть ваші фінансові запаси з точки зору нормального існування без стабільної роботи.
Уявіть собі гірший варіант розвитку подій і продумайте свої дії в цьому випадку.
Визначте, яким з проектів ви хочете зайнятися на наступному етапі кар’єри, і призначте дату звільнення з колишньої роботи. Повідомте про свої плани сім’ю і друзів, щоб відрізати собі дорогу до відступу.
Усвідомте, що ваше професійне життя – це експеримент тривалістю в ціле життя.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...