Працювати або не працювати?

Багато здобувачів сьогодні скаржаться на те, що роботодавці пропонують їм дуже маленькі зарплати. Інші компанії урізують своїм співробітникам бонуси або навіть ставки. Виникає питання - а чи варто працювати за такі гроші? Давайте спробуємо знайти відповідь разом!

Кожному з нас потрібно приймати це рішення (працювати чи ні за пропоновані гроші) самостійно. Однак існує ряд аргументів "за" й "проти", які допоможуть зробити усвідомлений і правильний вибір.

Аргументи "за" те, щоб працювати, нехай навіть і за невелику зарплату:

  • Це дозволить вам підтримувати наявний рівень професіоналізму або навіть підвищити його. У той час як сидячи вдома, ви з великою часткою ймовірності розгубите деякі навички.
  • Ви здобуваєте коштовний досвід роботи в кризовій ситуації. Після цього будь-які проблеми вам будуть не страшні.
  • Є шанс, що після виходу компанії з кризи лояльних співробітників, які не втекли з корабля, винагородять істотним підвищенням у посаді або зарплаті (порада: можна підстрахуватися й обумовити це заздалегідь).
  • Ви будете спілкуватися з колективом, а не замкнете на родині. А значить - не будете почувати себе відрізаним від суспільства.

Аргументи "проти":

  • Не працюючи, ви зможете заощаджувати: не витрачати гроші на няньку для дитини, на проїзд, обіди в кафе, нові офісні костюми й т.д.
  • У вас звільниться маса часу для занять собою, будинком і родиною. А це позитивно відіб'ється як на відносинах у родині, так і на вашому фізичному й моральному стані.
  • У вас з'явиться можливість вивчити, приміром, англійську мову (причому для цього не обов'язково ходити на курси - в Інтернеті маса навчальної літератури, аудіо й відео). Або що-небудь інше, про що ви завжди мріяли.
  • Ви зможете стати фрілансером або почати свою власну справу вдома. Нехай спочатку дохід буде невеликий, однак з урахуванням економії (див. перший аргумент) ви цілком зможете заробляти стільки ж, скільки й працюючи в офісі на повний день.

Якщо після врахування цих аргументів ви все-таки не прийшли до якого-небудь остаточного рішення, обміркуйте такі фактори:

  • Джерела доходу вашої родини. Наскільки стабільні заробітки вашого чоловіка(жінки)? Чи є у вас заощадження? Іншими словами - а чи можете ви дозволити собі не працювати?
  • Вартість вашого часу. Оціните, скільки коштувала ваша година раніше (хоча б таким простим способом - розділіть кількість робочих годин у тиждень на тижневий заробіток), скільки вона буде коштувати тепер, а також подумайте - скільки ви б хотіли, щоб вона коштувала. Розгляньте декілька альтернатив - ким можна було б піти працювати - крізь призму цього підходу.
  • Нові ідеї. Чи є у вас ідеї - чим зайнятися для власного розвитку, як з користю витратити дні? Якщо ні, то краще й не починати сидіти вдома - у цьому випадку, швидше за все, ви будете проводити час перед телевізором або займатися чимсь не більш корисним

http://w2w.com.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад