Чотири хороші звички, які можуть нашкодити кар'єрі
Намагаючись піднятися вгору кар'єрними сходинками, стати кращим співробітником, ми показуємо найкращі свої звички та риси характеру. Багатозадачність, висока ефективність, комунікабельність, помножені на досвід і професіоналізм, дійсно, допомагають досягти успіху. Але парадокс у тому, що іноді ті ж якості гальмують просування. Чому так буває?
Ось читири звички, які можуть перешкодити кар'єрному розвитку
1. Йти з роботи останнім
Напевно в кожному колективі є людина, яка засиджується на робочому місці допізна. Деякі вважають, що такі перепрацювання позитивно характеризують їх в очах керівника. Але це не зовсім правда.
Швидше за все, ключові висновки керівник не стане робити з того, як довго ви залишаєтеся після роботи в офісі або цеху. Головне для нього – кількість і якість виконаних завдань. Якщо ви систематично йдете з роботи пізніше всіх, то ризикуєте заробити славу неорганізованої, повільної людини, яка відкладає роботу на пізніше.
Крім того, така поведінка буде викликати невдоволення колег. Адже у них все йде за планом, вони не хочуть працювати понаднормово та помилково вірять, що керівник швидше оцінить самовіддачу того, хто йде останнім, а не їх якісну роботу.
Ті, хто відповідають на листи від керівника серед ночі або доробляють звіти будинку, вважають, що такими діями доведуть – вони цінні для компанії співробітники. І в більшості це виправдано. Але працювати ночами тільки для того, щоб просто справити хороше враження, не зовсім вдале рішення. Якщо ви дійсно не встигаєте з робочими справами, спробуйте підвищити свою організованість.
2. Працювати в режимі багатозадачності
Є люди, які можуть робити декілька справ одночасно: розмовляти по телефону, щось друкувати на комп'ютері для проекту, який зовсім не пов'язаний з бесідою, і попивати каву. Вони закінчують частину одного завдання, а потім хапаються за інше, так і не доводячи до кінця жодного з них.
Якщо ви розпорошуєтеся на декілька проектів одночасно, то будьте готові пожертвувати ефективністю і точністю. У вас буде йти більше часу на закінчення однієї справи, тому що ви працюєте ще над п'ятьма. І оскільки ви постійно переключаєте свою увагу з одного завдання на інше, то можете наробити помилок, а потім витратити додаткові години на їх виправлення. Пам'ятайте:
Роботодавець може вимагати виконати декілька завдань за один день. Але він хоче, щоб ви робили це, приділяючи однакову увагу до деталей у кожному проекті. Не варто братися за всі завдання одразу. Наприклад, розпочніть з найпростішого, а найскладнішим закінчите. Або навпаки.
3. Працювати «за себе і за того хлопця»
Бувають ситуації, коли працівник закінчив всі свої завдання і бере на себе додаткові, бачачи, що його напарник не встигає. Або керівник перекладає на нього частину своїх обов'язків.
З одного боку, це хороша практика: можна набратися досвіду, завести нові зв'язки. Але з іншого – те, що ви виконуєте чужу роботу, не гарантує ні підвищення заробітної плати, ні кар'єрного просування. Якщо нагорода за швидко виконану роботу – ще більше роботи, то заради чого тоді старатися? До того ж хтось із колег навіть може порахувати вас «вискочкою».
Проаналізуйте ситуацію. Вас заохочують за те, що ви швидко виконали роботу за себе і того хлопця? Ні? Тоді дійте суворо в рамках своїх посадових обов'язків.
4. Бути в «дошку» своїм
Ви знаєте цього класного колегу. Він не може просто так пройти коридором, щоб не зупинитися і не поговорити з кожним: гучний сміх, кивки, дивні рухи рук, на кшталт пострілу з пальця, – характерні для поведінки популярного товариша по службі. Можливо, це ви самі.
Дружити з колегами потрібно. І бути в «дошку» своїм не так уже й погано, але у цього явища є свої побічні ефекти. Ставши занадто простим і розкутим, ви можете кинути фрази, які не варто говорити співробітникам; поділитися інтимним моментом, про який краще було б промовчати; роздратувати колег і керівництво нетактовним питаннями про зарплату.
Пригальмуйте. На роботі потрібно, перш за все, працювати, а не боротися за популярність оточуючих. Адже це не школа. Ніхто не говорить про те, що в колективі необхідно триматися осторонь, але й переходити грань між роботою та особистим життям теж не варто.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...