Чому ви так мало заробляєте
Заробітна плата не залежить від щасливого випадку, кольору ваших очей або положення планет. І навіть ваша кваліфікація і робота в успішній, стабільній компанії не гарантує високий дохід. Щоб заробляти пристойну суму, потрібна стратегія, бажання і завзятість.
Якщо ж розмір винагороди вас не влаштовує, то пора задуматися, чому ви так мало заробляєте.
1. Ви лінуєтеся
Якщо ви віддаєте перевагу лежати на дивані й переглядати смішні ролики на YouTube, лінуєтеся організувати планомірний пошук роботи, не бажаєте щось міняти в житті та кар'єрі, то ваша зарплата навряд чи перевищить мінімальну.
Шукайте роботу усвідомлено, вибирайте кращі варіанти, які в майбутньому гарантовано принесуть підвищення, кар'єрне зростання, збільшення окладу. На роботі, щоб отримувати більше, намагайтеся віддавати більше. Поза робочим часом розвивайтеся, проводьте з користю вихідні, вкладайте в своє навчання.
2. Вам заважає установка «Мені всі повинні»
Вам ніхто нічого не винен: ні держава, ні роботодавець, ні колеги, ні хто-небудь ще. Відповідальність за дохід, професійний розвиток, наповненість життя лежить повністю на вас.
Наприклад, засновник і шеф-редактор журналу «Playboy» Х'ю Хефнер на початку кар'єри працював у рекламному відділі журналу «Esquire». Коли боси зібралися перенести офіс в Нью-Йорк, він попросив 5 доларів надбавки до зарплати на проїзд, але отримав відмову. І що зробив Х'ю? Він звільнився і приступив до реалізації давньої мрії – створення власного журналу.
Просто запам'ятайте – наймач дає вам роботу й певну винагороду за неї, але нарощувати дохід – це ваша турбота.
3. Ви задовільняєтеся «малим»
Часто багато претендентів погоджуються на ту платню, яку на співбесіді пропонує роботодавець. Або ж навмисно занижують свої побажання, розмірковуючи так: «Якщо попросити більше, то мені відмовлять, та й робота не така важка, щоб за неї багато платили». А ті фахівці, які вже працюють, просто не просять підвищення зарплати, продовжуючи отримувати копійки й проклинати все на світі.
Ніколи не задовольняйтеся малим, цінуєте себе і свою працю. На співбесіді обов'язково обговорюйте свою майбутню винагороду за виконану роботу, оплату на випробувальному терміні. Дізнайтеся, скільки ви коштуєте на ринку праці. І не бійтеся розповідати про свої досягнення керівництву та просити підвищити вам заробітну плату.
4. Ви не готові до великих грошей
Начебто і талант є, і ліні у вашому житті місця немає, і ціну собі знаєте, але грошей як не було, так і немає? Зверніть увагу на хід своїх думок. Можливо, ви запрограмували себе на низький дохід.
Ознаки «психології бідності»:
-
ви не цінуєте свій час;
-
постійно скаржитеся на життя, людей, обставини;
-
боїтеся змін;
-
нічого не робите;
-
заздрите успішним людям;
-
зациклені на отриманні прибутку тільки заради прибутку.
Не варто скаржитися, що у всьому винна погана країна або ваша не надто прибуткова професія, краще дійте. Адже будь-яка праця (при правильному підході) здатна дати можливість пристойно заробляти.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...