Як піти у відпустку без авралу
Документи підписані, квитки куплені, готель заброньовано, але в останній робочий день перед відпусткою доводиться засиджуватися в офісі до півночі, терміново доробляючи-дописуючи-дораховуючи все, що накопичилося, або ще гірше – на два тижні вперед. Чому так відбувається і головне – як уникнути вічного предвідпусткового авралу?
Згідно з даними опитування hh.ua 72% респондентів відзначили літо як найтиповіший сезон для відпочинку та відпусток. 12% опитаних зазвичай відпочивають від роботи навесні, і приблизно стільки ж (11%) – восени. І всього лише 5% зазвичай беруть відпустку взимку. Планування відпустки: що і як?
1. «Їжте слона шматочками»
Якщо ви точно знаєте, що, скажімо, за 3 місяці повинні виконати певний обсяг роботи, і саме на цей період припадає ваша відпустка, – не залишайте все на останній тиждень, розбийте роботу на рівні частини. Краще кожен день затримуватися на годину, ніж перед відпусткою не спати дві доби поспіль.
2. Не розтягуйте «задоволення»
Якщо перед відпусткою ви все-таки не встигли закінчити всі справи і щось доведеться доробляти, то не розтягуйте це на весь період відпочинку – недороблена робота не дасть вам повноцінно розслабитися. Виділіть для виконання завдання певний час – ту половину дня, коли ви більш продуктивні.
3. Серйозні розмови – до, а не після
Вас чекає бесіда з керівництвом, наприклад, про підвищення зарплати або нова посада. Коли її краще почати – до або після відпустки? Аргументи за відпускний період: свіжа голова і нові сили. Але майте на увазі, що думка «а чи будуть виконані мої вимоги?» можуть не дати вам спокою на відпочинку. Тому краще ініціювати серйозну розмову до відпустки: в разі позитивного рішення ви будете відпочивати зі спокійною душею, в разі негативного – буде час проаналізувати помилки, щоб повернутися до цього питання пізніше.
4. «І нехай весь світ зачекає»
По можливості вимкніть телефон, не відповідайте на робочі е-мейли і повідомлення у соціальних мережах. Подобається це колегам чи ні, але у вас – повноцінний відпочинок. Якщо ж на роботі без вас об'єктивно не обійтися, обговоріть час, який можете присвятити роботі, наприклад, будні дні з 8.00 до 10.00. У сучасному світі досить просто зв'язуватися з іншими людьми. І людина доступна для спілкування завдяки сучасним онлайн-інструментам комунікації і гаджетам (смартфонам, планшетам, різним мессенджерам, електронній пошті) не тільки рідним і друзям, але роботодавцю і колегам практично 24/7. Це зручно для швидкого вирішення робочих питань, але часом забирає особистий час співробітників, у тому числі в період відпустки. Як показало дослідження HeadHunter Україна, 40% опитаних залишаються на зв’язку з керівництвом і колегами для вирішення робочих питань під час відпустки.
5. Правильно плануйте відпочинок
Для того щоб повністю розслабитися і усвідомити, що можна нічого не робити, необхідно два дні. Тому заплануйте на цей час екскурсії, огляд визначних пам'яток, активні прогулянки. А далі можна просто лежати на пляжі і насолоджуватися сонцем. Те ж саме і з виходом з відпустки – залиште собі хоча б два дні на адаптацію перед активним робочим процесом.
На особливу увагу заслуговує і перший робочий день. Постарайтеся прийти на годину раніше, щоб дізнатися всі робочі новини, почитати пошту, поспілкуватися з колегами, адже, швидше за все, під час вашої відсутності відбулося багато нового. А потім складіть план роботи на тиждень і цей день. Хоча нічого глобального на перший робочий день краще не планувати.
https://khmelnitsky.hh.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...