У чому полягає новий порядок виплати "лікарняних" і "декретних"?
З 1 січня 2011 року змінився принцип фінансування роботодавців Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності для надання ними допомоги з тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомога з вагітності та пологів і допомога на поховання.
Механізм взаємозаліку, що діяв раніше, тепер ліквідований, а роботодавець повинен заздалегідь оформити заяву-розрахунок встановленого зразка, після одержання якого кошти Фонду повинні протягом 10 днів надходити на спеціальний рахунок, а потім виплачуватися працівникові.
Цей механізм затверджений постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N26 від 22 грудня 2010 року «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності».
Як повідомляють аналітики ЛІГА:Закон, фінансування роботодавців буде проводитися районними, міжрайонними, міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на підставі поданих у двох екземплярах роботодавцями заяв-розрахунків (з їхнім підписом і підписом головного бухгалтера підприємства) з інформацією про суми нарахованих застрахованим особам (працівникам) видів і сум матеріального забезпечення.
Роботодавець оформляє заяву-розрахунок на підставі рішення комісії (або уповноваженого) з соціального страхування підприємства. Фонд зобов'язаний здійснити фінансування роботодавця протягом 10 робочих днів після надходження заяви-розрахунку.
Як і раніше, роботодавець оплачує працівникові перші п'ять днів періоду тимчасової втрати працездатності (лікарняного). З шостого дня, відповідно до закону, допомога з тимчасової непрацездатності виплачує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
У зв'язку зі змінами, внесеними новим Порядком, одержання такої допомоги працівником уже не залежить від фінансового стану роботодавця (оскільки кошти передбачають винятково цільове використання та за їхній рахунок не можна погашати вимоги кредиторів).
Закон дає роботодавцеві 10 днів на ухвалення рішення після пред'явлення лікарняного, тобто до подання заяви. Також 10 днів є у Фонду на перерахування коштів після одержання заяви. А згідно зі ст. N52 Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, призначеними на похованням» допомога повинна виплачуватися «у найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати».
За матеріалами: liga.net.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...