Хитрощі самомотивації
Іноді так хочеться змінити своє життя - почати худнути, бігати вранці або нарешті написати давно задуманий роман. Правда, найчастіше цей порив швидко вгасає, і людина починає звинувачувати себе в ліні або відсутності волі. Однак насправді змінюватися може кожен, потрібно тільки вірно вибрати напрямок руху.
Перший етап: вибір напрямку
Роботу над собою дійсно потрібно розпочинати зі складання списку власних бажань. Однак складається він не для того, щоб відразу розпочати реалізацію всіх намірів, а щоб зрозуміти, чого ти хочеш насправді, і правильно розставити пріоритети.
За словами психолога Олени Березовської, найголовніша помилка тих, хто намагається щось змінити в собі, - це неправильне визначення мети. «Дуже часто в таких випадках береться перша мета, хоча вона може бути несправжньою та не відповідати справжнім устремлінням людини», - коментує експерт. Тому варто виписати всі свої бажання та докладно уявити, що буде з вами відбуватися, якщо ви почнете їх виконувати. А головне - зрозуміти, звідки до вас прийшла дана мета: це ваше бажання, так хочуть ваші близькі або ж це просто модно?
Сам аркуш бажань Олена Березовська радить розділити на чотири частини: термінове та важливе, нетермінове та важливе, термінове та неважливе, нетермінове та неважливе. Так ви раптом виявите, що справа, за яку ви хотіли взятися в першу чергу, виявилася «нетерміновою та неважливою». І, швидше за все, ви б кинули її вже через декілька днів.
Тепер зі списку «важливих» справ варто вибрати якусь одну, котра здається вам найбажанішою. «Якщо зупинитися на чомусь конкретному не виходить, то потрібно братися за першу та пробувати, чи підходить вона вам. У такому випадку є ймовірність, що підсвідомість вкаже саме на найпотаємніше», - впевнена Олена Березовська.
Другий етап: перший крок
Вибравши мету, потрібно чітко розуміти, що відразу ж досягти її не вдасться. «Дуже важливо розділити досягнення мети на етапи, - зазначає психолог Юлія Красикова. - У протилежному випадку, поставивши перед собою нереалістичне завдання, ви попросту злякаєтеся його та навіть не зробите першого кроку для його виконання».
Тому з самого початку варто налаштувати себе на поступовий рух до мети. Наприклад, ви можете сказати собі: «Я буду бігати тоді, коли я цього захочу, але не рідше одного разів на тиждень». Пробігшись у понеділок, ви не будете мучити себе та називати невдахою, якщо не вийдете на пробіжку в інші дні тижня. А якщо вийдете - то відчуєте, що зуміли зробити більше, ніж планували.
Олена Березовська також зазначає, що на початковому шляху дуже важливо знайти однодумців. Звичайно, намагаючись змінити себе, ми шукаємо підтримки в близьких. Однак, на думку експерта, це не завжди ефективно: наші зміни можуть зустріти нерозуміння родичів і навіть злякати їх. Тому варто знайти в Інтернеті форуми людей, які, наприклад, вчать англійську мову або намагаються схуднути, і там ділитися своїми успіхами, страхами та сумнівами. Люди, які відвідують такі ресурси, не знають вас іншим, і тут вам не доведеться виправдуватися, з чого це раптом ви почали щось змінювати в собі. Однодумців можна знайти й у реальному житті - наприклад, на тих самих курсах англійської мови.
Джерело: http://eva.ru/
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...