Що потрібно знати новачку, щоб не стати жертвою роботодавця-шахрая?
Оформляється за законом
Всі умови роботи, в тому числі питання випробувального терміну, фіксуються в трудовому договорі. Навіть якщо з працівником не було укладено договір у письмовій формі, це не означає, що співробітник ніяк не пов'язаний з компанією. Трудовий договір вважається укладеним, якщо співробітник приступив до роботи з відома або за дорученням роботодавця або його представника.
Роботодавець зобов'язаний оформити з співробітником договір не пізніше трьох робочих днів з дня фактичного допущення працівника до роботи - неважливо, знаходиться людина на випробувальному терміні або вже пройшов його.
Наявність трудового договору - головний аргумент співробітника в боротьбі за права. Не маючи цього документа на руках, ви можете зіткнутися з проблемами після закінчення випробувального терміну.
Стежте за часом
Довжина випробувального терміну не може перевищувати три місяці. Для керівників організацій та їх заступників, головних бухгалтерів та їх заступників, керівників філій робиться виключення: таким співробітникам може бути призначено випробування в шість місяців. Випробувальний термін не передбачається для вагітних жінок, неповнолітніх, випускників, які вперше потрапили на роботу за фахом протягом одного року з дня закінчення освітньої держустанови. При укладенні трудового договору на термін від двох до шести місяців випробування не може перевищувати двох тижнів.
Вимагайте більше
Найпопулярніша виверт роботодавця - пропозиція меншої зарплати під час випробувального терміну в порівнянні з тією, яку співробітник буде отримувати після проходження випробування. Така міра незаконна. Звичайно, начальство можна налякати трудовою інспекцією, прокуратурою і судом, однак, як показує практика, рідко який співробітник почне свою діяльність в компанії з юридичних розглядів. Експерти радять відразу домовлятися з роботодавцем з приводу розміру зарплати: якщо ви приведете зацікавленому в вас керівнику правильні аргументи, той, можливо, погодиться на ваші умови.
Запасайтеся доказами заздалегідь. Один з найпростіших способів - зберегти й завірити в нотаріуса оголошення про вакансії, де вказано розмір обіцяної вам зарплати.
Ідіть за правилами
Якщо роботодавець незадоволений новачком, він має право його звільнити. У такому випадку начальник зобов'язаний повідомити про це співробітника письмово не пізніше, ніж за три дні до закінчення випробувального терміну. У повідомленні має бути зазначено причини звільнення. Вихідна допомога працівнику не годиться. Співробітник може оскаржити в суді як рішення роботодавця, так і недотримання ним процедур звільнення. Експерти рекомендують бути уважними протягом всього випробувального терміну. Якщо у вас виникають складності, не лінуйтеся писати службові записки. Ставте до відома керівника, якщо у вас не виходить завдання, поясніть, чому ви не можете з ним впоратися. Навіть найменший промах може стати підставою для розірвання трудового договору.
Джерело gigamir.net
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...