Додаткові пільги: правила спілкування з роботодавцем

Вам потрібно раніше йти з роботи в п'ятницю, щоб встигати на уроки англійської або через родинні обставини кілька днів на тиждень мати можливість працювати вдома? Обговорення додаткових пільг вимагає обережного підходу, адже з одного боку, не хотілося б, щоб потенційний роботодавець бачив у вас співробітника, не готового повністю віддатися роботі, а з іншого боку - потрібно дотримати власних інтересів. Крім того, важливо переконатися в тому, що вам підходить корпоративна культура, а роботодавець готовий оцінити вас з урахуванням всіх складових.

Обережний підхід

Очевидно, що перш ніж перейти до обговорення особливих умов, потрібно продати потенційному роботодавцеві свій досвід, навички та здібності, показати яку саме цінність все це може представляти для компанії. Навряд чи комусь сподобається співробітник, який прямо з порога заявляє, що до нього потрібно виявити гнучкий підхід. Лариса Лутовіна, керуючий директор Private Consulting Group, вважає, що з роботодавцем потрібно бути чесним, але вибирати правильні моменти для обговорення тих або інших питань. Так, розмову про якісь особливі умови вона радить розпочинати на фінальному етапі співбесіди, коли обговорені основні умови та зрозуміло, що вас готові взяти на роботу. Ці питання варто обговорювати з тим, хто вповноважений приймати подібні рішення. Причини ж, з яких вам потрібно, скажімо, у якийсь з днів тижня йти раніше або працювати вдома, можна й не уточнювати, пославшись на особисті обставини, розповідає Лариса Лутовіна. Директор департаменту з розвитку бізнесу кадрової корпорації Manpower Ірина Курганова рекомендує виважено підходити до обговорення додаткових умов. "Останнім часом все більшу популярність здобуває тимчасова зайнятість, фріланс (робота вдома), часткова зайнятість, а сучасні засоби зв'язку дозволяють співробітникові виконувати роботу навіть у режимі віддаленого доступу, - зазначає Курганова. - На Заході в практиці компаній існують всі типи зайнятості, у Росії ж поки роботодавці не готові використовувати деякі форми організації праці. Вважається, що так співробітник стає безконтрольним, і це спричиняє зниження продуктивності". Тим, хто вирішив обговорити, наприклад, можливість зміни графіка роботи, Ірина Курганова радить будувати бесіду максимально коректно та надавати вагомі аргументи, намагаючись довести роботодавцеві, що це буде зручно в першу чергу йому самому.

Відкладена розмова

Якщо ви не обговорили подібні речі до того, як прийняли пропозицію роботодавця, то це зовсім не означає, що шанс упущений назавжди. Обговорити важливі для вас додаткові умови можна й під час випробного терміну, попередньо давши роботодавцеві можливість оцінити, наскільки добре ви виконуєте свої обов'язки.

"Колись для мене була вкрай важлива можливість працювати два дні на тиждень вдома (характер роботи це дозволяв). Незважаючи на те, що я готова була поступитися розміром зарплати, знайти підходящу компанію мені вдалося далеко не відразу, - розповідає Ірина Н. - У підсумку вдалося домовитися, що працювати за графіком я зможу лише після випробного терміну, а якщо роботодавець не буде вдоволений результатами, готова повернутися до колишнього. Для мене три місяці виявилися непростими, проте перехід пройшов без особливого напруження - за ці місяці начальство придивилося до мене, а я до нього й до колег. Ну а працювати я намагалася так, щоб не давати приводу засумніватися в моїй сумлінності".


За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад