Пробитися в штат допоможе стажування
Молодому фахівцеві після закінчення вишу практично нереально влаштується за фахом на гарну посаду, не маючи досвіду роботи. Тому студентам є сенс розпочати свою трудову кар'єру заздалегідь, одночасно з навчанням. Можливість одержати необхідний практичний досвід і реальні перспективи на майбутнє дають стажування.
Багато компаній охоче беруть на стажування молодих фахівців. За словами рекрутерів, пробитися в штат стажистові допоможуть палаючі очі та справжнє бажання відбутися в обраній професії. Фірми, що практикують роботу зі стажистами, переслідують три основні цілі:
- по-перше, без матеріальних витрат тимчасово розвантажити штатних фахівців, позбавити їх стандартних, однотипних функцій, виконання яких не вимагає специфічних навичок;
- по-друге, «протестувати» стажиста з погляду перспектив його роботи в штаті компанії.
- по-третє, існують такі компанії, які просто зацікавлені в тому, щоб взяти молодого фахівця та виховати "молодого бійця" відповідно до потреб компанії.
Після успішного проходження стажування шанси на зарахування в штат компанії значно підвищуються. Зрозуміло, якщо за час стажування кандидатові вдасться продемонструвати свої здібності в такому ключі, що переконав би потенційного роботодавця в його цінності.
Дуже суворих професійних вимог до людини, яка претендує на початкові позиції, не висувають. Необхідний практичний досвід у професії вчорашні стажисти набирають уже під час самої роботи, на різних корпоративних програмах навчання й т.д. Головне в цьому випадку - виявити себе не стільки як професіонала, скільки як дуже активну особистість. Необхідний контакт з безпосереднім керівником, вітаються корисні пропозиції та починання. Зрозуміло, треба бути відповідальним та виконавчим, коли справа стосується безпосередніх обов'язків.
Роботодавець також цінує відверте бажання початківця відбутися в обраній професії. Це не так складно, як здається на перший погляд. Проте в результаті шанси стати повноцінною бойовою одиницею в будь-якій, навіть найбільш престижній компанії дуже високі.
Особливо розраховувати на зарплату під час стажування не варто, проте ймовірність влаштування на роботу відразу після одержання диплома у вже знайоме місце зростає в декілька разів.
Тому немає сенсу з порога вимагати в роботодавця оклад. Завжди пам’ятайте, що ви практикант і прийшли в компанію без диплома та з пробілами в знаннях. Однак якщо ви вважаєте себе гарним фахівцем і можете довести це на ділі, перед першим днем стажування все-таки уточніть, чи буде оплачуватися ваша праця. Навіть якщо в штатному розкладі не знайдеться вільної одиниці, вам можуть видати премію за гарні результати в роботі, а потім і покликати в штат.
У цілому ж, за словами фахівців, стажування - це унікальна й у той же час реальна можливість розширити границі свого світу, своїх знань і вмінь, закласти фундамент своєї майбутньої кар'єри.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...