Як правильно повернутися з відпустки?
Літо в самому розпалі, і в планах у більшості людей майбутня відпустка.
Нерідко стається таким чином, що, виходячи на роботу після канікул, люди почувають себе ще більш розбитими, чим до того, як виїхали відпочивати. Незалежно від того, чи повернулися ви з відпочинку на природі, з турецького пляжу або з небезпечної подорожі по Амазонці, увійти в колію допоможуть декілька простих правил.
У першу чергу потрібно пам'ятати, що входити в робочий процес потрібно поступово. Саме тому вірніше бронювати квитки не на призначений день закінчення відпустки, а маючи хоча б декілька днів у запасі.
«Найчастіше після виходу з відпустки людина може навіть занедужати, - стверджує психолог Наталя Панфілова. - Це така захисна реакція організму, класичний психологічний прийом - продовжити собі відпустку. Хвороба дозволяє зробити перехід у навколишню дійсність більш м'яким. І хоча людина однаково повертається до домашніх турбот, сковорідок, плоскогубців, проте на роботу ходити не буде. Звичайно хворобливий стан відпускники списують на акліматизацію. Але все це про одне: людина не може швидко перемкнутися з одного ритму життя на інший».
Якщо ж підходящих квитків не виявилося, і ви розумієте, що будете вимушені відправитися на роботу менш ніж через добу після того, як гріли ноги в Середземному морі або оглядали руїни вілли Зевса, то наступні поради полегшать ваше життя.
По-перше, постарайтеся виспатися перед виходом на роботу. По-друге, подбайте про свій режим харчування: щільно снідайте вдома та не пропускайте обідню перерву. Їжте більше білкової їжі, овочів і фруктів. По-третє, пийте більше води та свіжих соків. Постарайтеся відмовитися від міцного чаю, кави та солодких газованих напоїв. Хоча невеликий шматочок шоколадки точно підвищить настрій і тонус.
Тепер стосовно самої роботи. З високим ступенем імовірності вас очікує завал. Але не варто накидатися на всі завдання відразу - так можна й надірватися. Краще акуратно розпланувати всі завдання на тиждень. Постарайтеся збільшувати навантаження поступово: не виконуйте в перші дні роботу, що вимагає серйозної концентрації та нервів. Віддавайте перевагу тим справам, які приносять задоволення.
Навряд чи в перші дні після відпустки ви зможете похвастатися високою продуктивністю. Нічого страшного в цьому немає. Не звинувачуйте себе, а краще пообіцяйте собі заохочення наприкінці робочого дня або тижня. Наприклад, похід у ресторан або зустріч з друзями.
Взагалі, мотивація для роботи - це головна застава успішного включення в повсякденний темп. Згадайте про те, що у вас банально немає грошей.
Якщо ж до обіду ще далеко, а ви вже відчуваєте брак сил для продовження роботи, влаштуйте собі невелику перерву на декілька хвилин. У цей час можна подивитися фотографії зі свят, поділитися враженнями з колегами, подихати свіжим повітрям.
Психологи стверджують: чим краще людина проводить відпустку, тим важчої депресія після відпустки. Тому, повертаючись на роботу, важливо зберігати позитивні емоції.
Як варіант - зберіть колег і влаштуйте на вихідних корпоративну вечірку або вилазку на природу з шашликами та футболом. Млявість одразу зникне.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
11000
10692
460
26
229
11
544
114
251
15
330
60
1969
198
252
9
257
18
303
28
369
55
498
64
756
161
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Ужгороді та області складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26911 грн.
Jobs.uz.ua
- 8665 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...